Z170 Sistem Toplama

(gtx 690,gtx 780 ti kartlarının yeni mimari olmasıyla gtx 970 in gerisinde kalması)
GTX 970'in performansı GTX 780 Ti'dan yavaş en bir kere. Yanlış bilgilendirme'den raporlamalı zaten. Paylaşımı yasak olan bir linkten kontrol edildiğinde gayette açık bir şekilde anlaşılıyor. GTX 780 Ti > GTX 970 fakat GTX 970 yeni mimari > GTX 780 Ti eski mimari.
performans odaklı iyi seriler çıkarır nvidia tamam da eski serileri kullananlara sorun bakayım nasıllar gtx 760,770,780 kullananlar memnun mu :D
Ben size tekrar açıklayacağım; Performans konusunda sıralama şu şekilde GTX 970 < GTX 780 Ti < GTX 980 Ti
İkinci bir husus: Yanlış anlamışsınız. İyi okuyun da gelin. AMD saçmalığına kapılmış bir fanboy.

Konuda belirtmiştim güç kaynağı olayını. Çok fazla çeşit var güç kaynaklarında bende karar veremedim hangisi daha iyi seçim olur diye, güç kaynağı önerirsen memnun olurum.
EVGA G2 850W :D

Edit: Yok GTX 980 Ti abartılı olacakmış, yok bilmem neymiş. Arkadaş Nvidia fanboyu değilim fakat şunu anla, 2K'da GTX 980 Ti + PG278Q > R9 Fury X + PG278Q

Bakın konuyu kapatalım bence gerek yok siz diyorsunuz ki zamanında 800-900 dolara alınan kart hatta ilk çıktığında 1100 dolara alınan kart 1.5-2 sene sonra çıkan çıktığında 400-500 arası satılan karttan bir tık iyi.Bunla mı övünecek aradaki para farkı ne olacak benim başta dediğim şu pascal çıkacak madem almasın 2k için gitsin yeni mimari alsın olay bu.Pascal gelince pascal daki kart pascal x olsun atıyorum pascal x ti çıktıgında gtx 980 ti 500 dolara satılan pascal mimari haline gelecek gitsin şimdi almasın pascal alsın dedim bende fanboyluk o bu sizene ki amd fanboyluğumdan? Sizi rahatsız eden birşey mi var

Bakın konuyu kapatalım bence gerek yok siz diyorsunuz ki zamanında 800-900 dolara alınan kart hatta ilk çıktığında 1100 dolara alınan kart 1.5-2 sene sonra çıkan çıktığında 400-500 arası satılan karttan bir tık iyi.Bunla mı övünecek aradaki para farkı ne olacak benim başta dediğim şu pascal çıkacak madem almasın 2k için gitsin yeni mimari alsın olay bu.Pascal gelince pascal daki kart pascal x olsun atıyorum pascal x ti çıktıgında gtx 980 ti 500 dolara satılan pascal mimari haline gelecek gitsin şimdi almasın pascal alsın dedim bende fanboyluk o bu sizene ki amd fanboyluğumdan? Sizi rahatsız eden birşey mi var
GTX 780 Ti'ın fiyatıyla GTX 970'in fiyatı bile performans farkını gösteriyor, sizin anlayamayacağınız bir şey bu :)

Çok teşekkür ederim tavsiyen için gayet güzel duruyor önerdiğin güç kaynağı. Bir eksiği daha tamamladım sayende :D
Önemli değil dostum. Topladığın sistemi uzun süreler yüksek performanslı kullanırsın. İncelemeyi bekliyor olacağım.

Tamam hocam siz haklısınız kusura bakmayın.Harbiden saçma yere gidiyor muhabbet.Gerçekten 780 ti 35 fps aldı diyelim gtx 970 33 aldı diyelim 780 ti alan adam memnun olur mu her zaman yeni mimari almak daha iyi bana amd alınca gtx 980 ti alınınca para ödenmiyor.Emre arkadaşım sende al gtx 980 tini 2 sene sonra pascalın gtx 970 i ile aynı seviyede takılırsın sonra da anlarsın dediğimi.Gtx 760 dan memnun olanlar var dedi zaten arkadaş tabi mediumda oynarsan 800 tl lik kartla olacağı bu.Ya bide beğenmiş bu cevabı ben bide böyle biriyle tartışıyorum.

Son düzenleme:
SEASONIC X-1050 80+Gold 1050W Modüler Power Supply SEA-X-1050

Daha da gelmiyim ben cevaba çünkü baya büyüyecek tartışma hiç gerek yok yeni mimari al ya da amd alabilirsin önerisini bir insan nasıl bu yerlere getirir amd fanboyu diye laf atar anlamak güç :) Karşılık veren o ben nvidia fan boyu da demedim dikkat ettiyseniz değil mi 980ti abartlı olur sli için 2k da gerek yok 12 milyara o da suç olmuş neyse hocam siz güle güle kullanın kartınızı.

Dur düzenliyim de tam olsun değil mi işte şahitsiniz 2K'da GTX 980 Ti + PG278Q > R9 Fury X + PG278Q demiş ben ne dedim ilk yorumumda r9 fury x bir tık geridedir diye değinmedim mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı