Z370 Gaming Plus soket pini yamuk olduğu için işlemci çalışmıyor

Nacho Varga

Decapat
Daha fazla  
Anakart
ASUS TUF Z370 GAMING PLUS
Merhaba 2 gün önce Param Güvende ile sahibinden üzerinden Z370 model anakart sattım. Alıcı ürünü aldıktan sonra fotoğrafta belirttiği pinin yamuk olduğunu ve işlemcinin hiç ısınmadığını söyledi. Ben ürünü paketlemeden 5 dakika önce çalışıyordu. Uzun yıllardır sorunsuz kullandığım bir ürün zaten. Sizce yamuk pinden dolayı sorun olabilir mi? Yamuk olan pinin işlevi nedir ne görev yapıyor? İnternetten bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

IMG-20231017-WA0008.jpg

20231016_133842.jpg

İkinci fotoğraf benim kargo yapmadan önce çektiğim fotoğraf.

Düzenleme: Biraz araştırdım hangi pin olduğunu öğrendim AK-8. Resimi buraya bırakıyorum. Bu pinin yamu veya kırık olmasından kaynaklı işlemci hiç çalışmıyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231018-114943_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20231018-114943_WhatsApp.jpg
    126,9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Önce üslubunu düzeltmelisin. Alan kişi iade mi etti size belki de o takarken yapmış olabilir ben bu yüzden sahibinden üzerinden ürün satmayın diye uyarıyorum. Geçmiş olsun. Yamuk pinden dolayı komple açılmamazlık ya da RAM mavi ekran gibi sıkıntılar olabilir.

Önce üslubunu düzeltmelisin. Alan kişi iade mi etti size belkide o takarken yapmış olabilir ben bu yüzden sahibinden üzerinden ürün satmayın diye uyarıyorum. Geçmiş olsun.
Henüz iade almadım gün içerisinde tekrar bakacağını söyledi. Ucuza ve test imkanı sunmama rağmen İstanbul içerisinde alıcı bulamamıştım. Bazı pinlerin yamuk veya kırık olması sorun yaratmayabiliyor kırılan pinin görevinin ne olduğunu öğrenirsem sorunu daha kolay çözeriz diye düşünüyorum.

Önce konuşma tarzını düzelt seve seve düzelttirirler sonrasında yoksa, eğer merak ediyorsan tam model marka yaz block diagram olarak bakarsın internetten.
Özür dilerim üslubuma dikkat etmem gerekirdi.
Eklediğim tabloda AK-8 yani VSS pini yamuk bu pinin yamuk olmasından dolayı çalışmıyor olabilir mi? Diğer alternatif sebepler neler olabilir?

Eğer pin yamuk ise baskı uygulandığında devre farklı bir pin yerine ve pine temas edebiliyor bu yüzden düzeltirse cımbız ile nazik bir şekilde çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı