Çözüldü Z490 ile 11. nesil Intel işlemci kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

euk59

Decapat
Mevcutta Z270 anakart ve i5 7600K kullanmaktayım. Yeni nesil upgrade için anakart ve işlemciyi, Z490 ve 11. nesil K bir işlemci ile birleştirmeyi düşünüyorum. Fakat şu anda Z490 serisinde 11. nesil kullanımı yok, Update ile geleceğini söylüyorlar. Şimdi ben Z490 anakart alıp 11. nesil bir işlemciyi üzerine takıp çalıştırabilecek miyim? Tahminde bulunuyorsanız lütfen tahmin olduğunu da belirtin, zira ben de çalışacağını düşünüyorum fakat bu konuda emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS Flashback yöntemi ile BIOS'u güncelleyip 11. nesil işlemci takabilirsiniz. Tabi bu özellik her Z490'da yok. Alırken anakartınızda bu özelliğin olmasına dikkat edin.
Gigabyte, PCI-e 4.0 içeren tüm Z490 anakartlarının Intel'in 11. nesil "Rocket Lake-s" işlemcisini destekleyeceğini duyurdu.

Yani cevap evet. Kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS Flashback yöntemi ile BIOS'u güncelleyip 11. nesil işlemci takabilirsiniz. Tabi bu özellik her Z490'da yok. Alırken anakartınızda bu özelliğin olmasına dikkat edin.

Çözüm

Geri
Yukarı