Z690-A Prime sistem kapandıktan sonra açılmıyor

Serhat Keçeci

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x16 GSKILL DDR5 5600mhz
SSD veya HDD modeli
990 PRO m2 ssd
Ekran kartı
Asus TUF 4090 OC
Anakart
Asus Z690-a prime d5
İşlemci
13900F
Merhaba,

Bu sabah bilgisayarda ASUS armour create güncellemelerinin hepsini yaptım ve yaptıktan 5 dk sonra YouTube'da gezinirken bir anda PC kapandı ve daha da açılmadı.

Kasa güç tuşunun ışığı yanıyor, kasanın önündeki USB'lerde güç var, ekran kartı güç LED'i yanıyor sonra anakartın bir LED'i yanıyor sarımsı bir renk de (ekran kartının altında kalan bir yerde bu LED). PSU'dan şüphelendim ve direkt vatana geri götürdüm PSU'yu değişime verdim. Ama aklıma takıldı araştırırken anakartın 13900 desteği yokmuş bu yüzden sistemim ASUS armour create güncelledikten sonra kapanmış olabilir mi?

Sistem:
  • Z690-A Prime D5
  • 13900F
  • ASUS TUF 4090 OC
  • G.Skill 2x16 DDR5 32 RAM
  • Thermaltake 1000W PSU
  • Samsung 980 veya 990Pro M.2 SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın BIOS güncellemesi ile gelen 13900F desteği var. Olmasa zaten sistem hiç açılmazdı. Sorun PSU kaynaklıdır muhtemelen. Yine de sonuçtan haberdar ediniz.
Tamamdır, ben aldığımdan beri bios güncellememiştim o yüzden aklıma takılmıştı. Anakartın durup duruken bozulma ihtimali korkutuyordu. O ihtimal yok sanırım dediğinize göre. Çok teşekkürler. PSU geldiği gibi güncelleyeceğim.

Anakartınızın BIOS güncellemesi ile gelen 13900F desteği var. Olmasa zaten sistem hiç açılmazdı. Sorun PSU kaynaklıdır muhtemelen. Yine de sonuçtan haberdar ediniz.

Vatandan PSU değiştirdim ASUS TUF 1000W 80 Plus aldım ve sorun giderildi. Çok teşekkürler Recep abi, o korkulu günlerimde su serpmiştin içime.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı