Zalman N4 mf vs. Mag Forge 100M

İki kasaya da sistem kurdum, iki kasayı da biliyorum. İkisinin arasında N5 MF'yi tercih et derim. 100M'in artısı 6 renkli dahili kontrolcüsünün olması. Diğer yönlerde Zalman daha üst. 4 dahili fanla geliyor, dahili kontrolcüsü var ve genel olarak toz filtrasyonu daha iyi. 100M'in ön kısmı mesh ama arkasında filtre yok, mesh de Phanteks'lerdeki gibi ultra fine değil, Zalman'ın toz filtresi var. Boyut olarak çok fark etmiyorlar ama şunu demeliyim ki 100M'in PSU kısmı çok küçük.
Hocam fan kısmını neyle temizlemeliyim? tozlandı bayağı fanların olduğu kısım bende.
Bu arada 3tane harici fan alırsan argb olarak 150tl civarına daha iyi olur bence.

İki kasaya da sistem kurdum, iki kasayı da biliyorum. İkisinin arasında N5 MF'yi tercih et derim. 100M'in artısı 6 renkli dahili kontrolcüsünün olması. Diğer yönlerde Zalman daha üst. 4 dahili fanla geliyor, dahili kontrolcüsü var ve genel olarak toz filtrasyonu daha iyi. 100M'in ön kısmı mesh ama arkasında filtre yok, mesh de Phanteks'lerdeki gibi ultra fine değil, Zalman'ın toz filtresi var. Boyut olarak çok fark etmiyorlar ama şunu demeliyim ki 100M'in PSU kısmı çok küçük.
Montajda acemi birisi sıkıntı çeker mi ikisinde de veya XPG invaderde?

Neyi nereye takacağını biliyorsan sorun çekmezsin. En sıkıntı olacak kısım PSU kabloları, onda da HDD kullanmayacaksan HDD kasalarını sök, kullanacaksan da kullanacağın tüm PSU kablolarını belirle ve gerekli yerlerden geçir, sonrasında PSU'yu yerine oturtup vidala. Yoksa 1 santimlik yerde iki elle saatlerce uğraşırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı