Zalman N5 MF kasa nasıldır?

Fatalis

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcısı
Vatan Bilgisayar'da gördüm Zalman gibi kaliteli bir marka olmasına karşın fiyatı çok uygun. Sizce bu kasa alınır mı? Önceliğim soğutma, görünüş veya ışıklandırma geri planda kalıyor benim için. Eğer bu kasa iyi değilse hangi kasayı tercih etmeliyim? Bütçem en fazla 500TL.

ZALMAN N5 MF 4x120mm RGB FANLI MidT ATX GAMING KASA - Vatan Bilgisayar

Gayet güzel bir kasadır, öneririm. Fan kontrolcü ve geniş iç hacime sahip. Ayrıca ön mesh panel olayca sökülebiliyor. Bu özellikler MAG Forge kasada yok. Ancak malzeme kalitesi olarak MAG Forge daha iyidir.

@passat, hocam siz anakart 8 pini nereden beslediniz?
MSI bende çok beğendim ama tercihim farklı oldu. Güzel Zalman benim hoşuma gitti.
MSI olan fanları bozuluyor diyenleri okudum ama bilemiyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler, MSi MAG Forge almak isterdim ancak cebimde biraz paranın kalmasını istedim (daha CP2077 almadım onu alacağım :D) o nedenle Zalman N5 MF ürününü aldım. Henüz montajı yapmadım alır almaz buraya yazdım :D

Yorumlarınız için teşekkürler, MSI Mag Forge almak isterdim ancak cebimde biraz paranın kalmasını istedim (daha CP2077 almadım onu alacağım :D) o nedenle Zalman N5 mf ürününü aldım. Henüz montajı yapmadım alır almaz buraya yazdım :D.

Hocam hangi Power markasını kullandığınızı da yazın lütfen. Anakart güç beslemesi kaç mm yeterli onu anlamış olalım.

Teşekkürler.

Yorumlarınız için teşekkürler, MSi MAG Forge almak isterdim ancak cebimde biraz paranın kalmasını istedim (daha CP2077 almadım onu alacağım :D) o nedenle Zalman N5 MF ürününü aldım. Henüz montajı yapmadım alır almaz buraya yazdım :D
Hocam kasa hakkında ne dersiniz? Memnun musunuz kasadan?

Hocam kasa hakkında ne dersiniz? Memnun musunuz kasadan?
Kasa görünüş olarak gayet hoş, en azından ben beğendim. Ama soğutma konusunda işlemcime hiçbir faydası olmadığını söylemek istiyorum. Tabii ben yan kapağı kapalı kullanıyorum, açık kullansam muhtemelen ısı ciddi şekilde değişir. Bir önceki kasamın kapağı açıktı o nedenle ısıda değişiklik göremiyorum sanırım.

İşlemcim R5 1600AF, soğutamadığım için almıştım kasayı belki faydası olur diye ancak olmadı. Hala daha ısınıyor işlemci. Onun dışında mesh kısımlar kolayca çıkarılabiliyor, temizlemek çok kolay oluyor. Fanların ışıklandırılması 4 moda sahip, tam ışık, az ışık, ışıksız, tamamen kapalı (fan da dönmüyor). Onun dışında herhangi bir renk değiştirme ayarı yok. Zaten bu fiyat bandındaki bir kasadan pek beklenilmeyecek bir özellik olurdu sanırım, emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı