Zalman N5MF için ekstra fan alınmalı mı?

mortalxx

Centipat
3600X işlemcim, 5700 XT ekran kartım. İşlemcimde kule tipi Snowman T6 Ultra var. O yüzden kasamın üst tarafında az da olsa kullanım alanı mevcut (20 cm civarı). Soğutma açısından ekstra fan almak istiyorum. Çapı küçük olan 2 adet fan mı tercih etmem gerekiyor, yoksa çapı büyük tek fan işimi görür mü sizce?
Önerebileceğiniz güzel soğutan fan modeli var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın üstüne belki böyle ince fan alırsanız 3 tane takma şansınız olabilir. Bir de kasanın alt tarafına da 2 fan takılıyor, oraya ekleme de yapabilirsiniz. Tabi fana ihtiyaç olup olmadığı aslında sistem sıcaklığı ile ilgili, oyun oynarken kaç derecelere çıkıyorsunuz? Eğer bileşenler çok ısınmıyorsa bence gerek olmayabilir.

Kasanın üstüne belki böyle ince fan alırsanız 3 tane takma şansınız olabilir. Bir de kasanın alt tarafına da 2 fan takılıyor, oraya ekleme de yapabilirsiniz. Tabi fana ihtiyaç olup olmadığı aslında sistem sıcaklığı ile ilgili, oyun oynarken kaç derecelere çıkıyorsunuz? Eğer bileşenler çok ısınmıyorsa bence gerek olmayabilir.

ETS 2 oynuyorum şu an işlemcim 48 derece ekran kartım 65 civarı ama bir iki tane fan almak istiyorum tabii faydası olacaksa yoksa boş yere dediğiniz gibi para vermeye gerek yok alt kısma fan takıldığını bilmiyordum onu da öğrenmiş oldum :)
önerdiğiniz fanın işlevi nasıldır bilemiyorum ama tek fan içinde o kadar veremeyebilirim 2 3 adet olupta daha uygun fiyata satılan modeller var mı bildiğiniz.

Kasa 4 fan ile ile geliyormuş, belki bir tane arka üst tarafa takılabilir ama gerek yok bence, ısı seviyeleri normal.

İstiyorsan alabilirsin. Toplam 9 kasa fanı desteği var. 3 öne, 3 yukarıya, 1 arkaya 2 PSU cover üstüne. Ön ve arka dahili geliyor, yukarıya 3 tane daha fan alabilirsin istersen. RGB aydınlatmalı ucuz model istersen Rampage 4C-120S alabilirsin. Kendim de kullanıyorum, memnunum.
1200 RPM %10-+ ve 46 CFM'ye sahip.

İstiyorsan alabilirsin. Toplam 9 kasa fanı desteği var. 3 öne, 3 yukarıya, 1 arkaya 2 PSU cover üstüne. Ön ve arka dahili geliyor, yukarıya 3 tane daha fan alabilirsin istersen. RGB aydınlatmalı ucuz model istersen Rampage 4C-120S alabilirsin. Kendim de kullanıyorum, memnunum.
1200 RPM %10-+ ve 46 CFM'ye sahip.

Teşekkür ederim hocam bu tarz bir şey arıyordum fan uzunluğu tam olarak 12 cm mi ona göre alacağımda dediğim gibi kule tipi kullandığım için kasanın üst kısmının bir kısmını o kaplıyor.

Teşekkür ederim hocam bu tarz bir şey arıyordum fan uzunluğu tam olarak 12 cm mi? Ona göre alacağım da dediğim gibi kule tipi kullandığım için kasanın üst kısmının bir kısmını o kaplıyor.
Evet, 12 CM attığım fan. Molex ve 3 pin bağlantısı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı