Zalman n5of incelemesi

İyi sosyaller arkadaşlar, bugün Zalman'ın n5of 600W'lık modelini inceleyeceğiz. Öncelikle ilk incelemem olduğu için hatalarım olabilir. Öncelikle kutu içeriğine fazla girmeyeceğim klasik bir kutusu var. Her şeyi eksiksizdi.
kasa yapısı: ATX boyutunda mid-Tower bir kasa. Bir tarafı siyah kapalı iken diğer tarafı şeffaf plastik bir yapıda içerisi görünüyor. Ön paneli ise akrilik bir yapıda. Burada 2 adet 120mm beyaz LED fanımız var. Gayet iyi bir hava girişi sağlıyor, arkada ise 1 adet fanımız bulunmakta. Buradan da hava çıkışı oluyor. İçerisi gayet ferah bir yapıda. PSU konumu ise artık görmeye alıştığım şekilde altta yerleştirilmiş. Bu sayede PSU sıcaklığı içeriye minimum düzeyde ulaşıyor.

teknik detaylar: önde 1 adet USB 3.0 ve 2 adet USB 2.0 girişlerimiz mevcut. Ayrıca 1 mikrofon ve 1 de kulaklık çıkışımız var. Burada gayet işimizi kolaylaştırıyor. 1 adet Power butonumuz 1 adet de restart butonumuz bulunmakta. Ayrıca fanları kontrol eden bir düğme bulunmakta. Bu düğme; fanların LED'lerini açıyor-LED parlaklığını kısıyor-LED'leri kapatıyor-fanların dönüşünü tamamen kapatıyor (PSU hariç).
Anakart olarak ATX ve Micro-ATX anakart takılabiliyor.

soğutma: öncelikle genel olarak bu kasa ile BF1 oynadım ve bu sırada sıcaklık olarak şu sonuçları kaydettim; CPU'da en fazla 56-57 dereceyi görüm (stok fan), GPU da en fazla 48 dereceyi gördüm. Boşta iken ortalama 26 derecede çalışıyor. Eğer fanları tamamen durdurursam 35 dereceleri görüyorum. -sistem özelliklerim imzamda var.-
sonuç: evet bu incelemem bu kadardı. Mümkün olduğunca sade ve samimi bir dil kullanmaya çalıştım. Umarım yeterince iyi anlatabilmişimdir. Gayet güzel bir kasa. Ben gerçekten çok beğendim. Şimdilik görüşürüz.

Dosya Ekleri

• zalman-n5of-fanli-atx-x.jpg
    zalman-n5of-fanli-atx-x.jpg
    8,9 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. Ne kadara, nereden aldınız ve neden bu kasayı tercih ettiniz? Bunları merak ediyorum.

Forumda neredeyse kullanan hiç görmedim, hatta ilk seni görüyorum kullanan. :D

Bilgisayarcı bir akrabam var ona bütçe söylemiştim o da toplamıştı. Kasa gerçekten çok güzel tavsiye ederim. Çok serin ayrıca incelemede değinmeyi unutmuşum gerçekten çok sessiz. Çalıştığını hissetmiyorsunuz bile.
Fiyatı 750 TL civarı idi.

Geri
Yukarı