Rehber Zalman S2 TG alınır mı?

Peki soğutma olarak eşitler mi? Bir de fan kontrolü kontrolcü olmadan fan hızları anakart ile kontrol edilebiliyor mu?
Soğutma performans farklarını kullanmadığım için bilmiyorum. Fan kontrolcü olayından pek anlamıyorum ama 3-4 tane modu var diye biliyorum.

Bu benim ilk rehberim. Eksik kısımlar olabilir. Hatalarım varsa özür dilerim.

Öncelikle amacım size ve daha çok RGB sevmeyenlere ZALMAN S2 TG kasasını tanıtmak. RGB fark etmez diyenler veya RGB olmasını isteyenler başka kasalara yönelebilirler. Başlayalım.

Satın almak isteyenler için ürün linki;

Zalman S2 TG
Eki Görüntüle 883553

• Kasada Çelik, Plastik ve en önemlisi Temperli Cam kullanılmış. (Bu fiyatlardaki bir kasada Temperli Cam kullanılması iyi olmuş).
  • Malzeme kalitesi olarak bu bütçede beklenilebilecek özellikleri ve biraz daha fazlasını karşılıyor diyebilirim.

• Kasamızın üst kısmında ve en alt kısmında birer adet toz filtresi yer alıyor. Üst kısımdaki manyetik.

• Anakart desteği Micro ATX, ATX ve Mini ITX olarak belirtilmiş. Eğer E-ATX bir anakartınız varsa başka kasalara yönelmeniz gerekecektir.
  • PSU kasanın alt kısmında konumlandırılmış olup, 180mm'lik bir PSU desteği vardır.

• Tam 33cm yani 330mm'lik bir GPU desteği var. Daha büyük ekran kartlarını bu kasa ile birlikte kullanamazsınız.
  • Buna ek olarak kasamızın 156mm'lik bir CPU fanı desteği var. Buda demek oluyor ki orta boyutlu kule tipi soğutucuları bu kasaya takabilirsiniz.

• Kasamızda iki adet 2.5" SSD desteği olan ve iki adet 3.5" HDD ile karışık olarak 2.5"SSD desteği olan bölümler bulunuyor.
  • Açıkçası bu konuda iyi. Bu bütçede daha fazlasını beklemek mantıksız olur.

• Kasamızın toplam 8 adet 120mm'lik fan desteği bulunuyor.
  • Bunlardan 3 tanesi ise 1 arkada 2 önde olacak şekilde takılı bir biçimde geliyor. Fanların CFM değerlerini bulamadım.

• Kasamızın fanlara ek olarak 2 adet 120mm radyatör desteği de bulunuyor.

• Kasamızın üstünde 1 adet Kulaklık, 1 adet Mikrofon, 2 adet USB 2.0, 1 adet USB 3.0, Güç Düğmesi ve son olarak Reset Tuşu bulunuyor.
  • Üst kısımda 1 adet USB 3.0 bulundurması güzel olmuş diyebilirim.

Artıları;

• 3 dahili fan ile gelmesi.
  • Temperli cam kullanılmış olması.
  • Mesh panel olması.
  • Ekran kartı desteği yeterli.
  • PSU bölmesi montajda zorluk çıkartmayacak genişlikte.
  • Depolama desteği yeterli.
Eksileri;
  • Ön tarafta toz filtresi olsa daha iyi olabilirdi.
  • Önde 2 değil 3 dahili fan ile birlikte gelebilirdi.
SONUÇ: Mesh olması, Temperli Cam kullanılmış olması, 3 adet dahili fan ile birlikte gelmesi bu kasayı kalitesiz kasalardan ayırarak RGB sevmeyenler için alınabilir yapıyor. İleride 1 adet daha fan ekleyerek 450TL'lik RGB olan kasalara birazcık daha yakın bir soğutma performansı olan ve RGB olmayan bir kasa elde edebilirsiniz.

Kaynak:
ZALMAN
X128 Dark freezer soğutucu sığar mı buna

X128 Dark freezer soğutucu sığar mı buna

Sığar;
1613564221288.png

Ancak ışık seviyorsanız veya fark etmez diyorsanız bu kasayı almayın. Zalman N3 daha iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı