Zalman Z11 Neo kasam için sessiz fan arıyorum

Fanları teker teker söküp deneme yaptım, atmış olduğunuz seti çok beğendim tavsiyeniz için teşekkürler.
MSI Mag Forge 100R,Temperli Cam, 2X A-Rgb Fan , 1X 120Mm Fan Atx, Gaming Bilgisayar Kasası: Amazon.com.tr fan kiti yerine bu kasayı almak daha mı iyi olur sizce? Tek endişem önde toz filtresinin olmaması

Arctic markasının çok iyi olduğunu duymustum ama ARGB olmaması üzdü.

Fan kiti en fazla 350 370 arası.
Kasa önerisi ise bütçem dahili en fazla 650 civarı.

O kasayı alan bayağı kişi var aslında. Üstüne biraz daha katıp kasayı almak daha mantıklı duruyor bence fakat yine de karar sizin.

Fanları teker teker söküp deneme yaptım, atmış olduğunuz seti çok beğendim tavsiyeniz için teşekkürler.
MSI Mag Forge 100R,Temperli Cam, 2X A-Rgb Fan , 1X 120Mm Fan Atx, Gaming Bilgisayar Kasası: Amazon.com.tr fan kiti yerine bu kasayı almak daha mı iyi olur sizce? Tek endişem önde toz filtresinin olmaması

Arctic markasının çok iyi olduğunu duymustum ama ARGB olmaması üzdü.

Fan kiti en fazla 350 370 arası.
Kasa önerisi ise bütçem dahili en fazla 650 civarı.

Bence 300 küsur TL'yi fan kitine vermek yerine o kasayı alarak hem fanları ''bedavaya'' getirirsiniz hem de bileşenleriniz daha modern, daha geniş bir kasaya girdiği için ferahlar. Eski kasanızı satıp zararınızı minimuma indirebilirsiniz ayrıca.

O kasayı alan bayağı kişi var aslında. Üstüne biraz daha katıp kasayı almak daha mantıklı duruyor bence fakat yine de karar sizin.

Kasayı almak daha işime yarayacak sanırım kullanmış olduğum kasanın Power tuşu bozuk 2 senedir reset tuşundan açıp kapatıyorum 😄 😄 kasa değişimi daha doğru olacak gibi. Öneriniz için teşekkür ederim.
Bence 300 küsur TL'yi fan kitine vermek yerine o kasayı alarak hem fanları "bedavaya" getirirsiniz hem de bileşenleriniz daha modern, daha geniş bir kasaya girdiği için ferahlar. Eski kasanızı satıp zararınızı minimuma indirebilirsiniz ayrıca.

Haklısınız en F/P yol bu görünüyor. Bu fiyatlar bandında başka önerebileceğiniz kasa varsa yoruma bekliyorum.

Son düzenleme:
Şimdi 1 dakika 1 dakika. Nesi varmış Zalman Z11 Neo'nun? :)
Benim de kasam o 4 senedir?
Bunu alırsam; COOLER MASTER SickleFlow 120 White ARGB 3IN1 120mm Fan (3 lü Paket,RGB Kontrolcülü) | ITOPYA MSI B150 GAMING M3 anakartla uyumlu mu? Ya da anakarta mı takacağım kasaya mı takacağım? Biraz renklendireyim kasayı diyorum madem RTX3070'li yeni PC alamayacağız belli ki...
Bir de bu kasanın LED'leri gitgide neden sönükleşiyor yahu :(
Aldığım zaman iyi bir kasaydı bu sanki. Az para da vermedim. Ekran kartı ya da işlemci de değil ki bu kadar çabuk demode olsun. Beklediğimdem çabuk eskimiş gibi sanki. Düzgün kasa alayım da bir sonraki PC'yi de bunu kullanaak toplarım diye paradan da kısmamıştım oysa ki... Demek ki kasayı çok iyi bir şey almaya gerek yok belki.

Şimdi 1 dakika 1 dakika. Nesi varmış Zalman Z11 Neo'nun? :)
benim de kasam o 4 senedir?
Bunu alırsam; COOLER MASTER SickleFlow 120 White ARGB 3IN1 120mm Fan (3 lü Paket,RGB Kontrolcülü) | ITOPYA MSI B150 GAMING M3 anakartla uyumlu mu? Ya da anakarta mı takacağım kasaya mı takacağım? Biraz renklendireyim kasayı diyorum madem RTX3070'li yeni PC alamayacağız belli ki...
Bir de bu kasanın LED'leri gitgide neden sönükleşiyor yahu :(
aldığım zaman iyi bir kasaydı bu sanki. Az para da vermedim. Ekran kartı ya da işlemci de değil ki bu kadar çabuk demode olsun. Beklediğimdem çabuk eskimiş gibi sanki. Düzgün kasa alayım da bir sonraki PC'yi de bunu kullanaak toplarım diye paradan da kısmamıştım oysa ki... Demek ki kasayı çok iyi bir şey almaya gerek yok belki.

Atmış olduğunuz kontrolcüyü bende alacaktım aslında güzel ürün. Zalman kasaya gelelim şimdi de öncelikle kasanın tipi hacmi çok güzel ancak 4.5 5 senin verdiği ufak tefek sorunları vardı benimkinde Power butonum bozulmuştu kasa fanlarımdan sesler geliyordu ve de ön tarafı çıkarıp takmak zahmetliydi tırnaklarından birini de kırmıştım bu yüzden dedim fan alıcağıma 350 400 TL civarına biraz daha üstüne koyup yeni nesil bir kasaya geçmeyi düşündüm ve Amazon üzerinden MSI MAG Force 101m modelini aldım, şu an çok memnunum eğer bütçenizi biraz daha aşabilme durumunuz varsa bu kasayı kesinlikle öneririm.

Dosya Ekleri

• IMG_7565.jpg
    IMG_7565.jpg
    106,5 KB · Görüntüleme: 18
Atmış olduğunuz kontrolcüyü bende alacaktım aslında güzel ürün. Zalman kasaya gelelim şimdi de öncelikle kasanın tipi hacmi çok güzel ancak 4.5 5 senin verdiği ufak tefek sorunları vardı benimkinde Power butonum bozulmuştu kasa fanlarımdan sesler geliyordu ve de ön tarafı çıkarıp takmak zahmetliydi tırnaklarından birini de kırmıştım bu yüzden dedim fan alıcağıma 350 400 TL civarına biraz daha üstüne koyup yeni nesil bir kasaya geçmeyi düşündüm ve Amazon üzerinden MSI MAG Force 101m modelini aldım, şu an çok memnunum eğer bütçenizi biraz daha aşabilme durumunuz varsa bu kasayı kesinlikle öneririm.
çok şekil olmuş. Z11 Neo'yu açmak takmak sıkıntı biraz. Ben de üst kısmı açamadığım için o tepedeki ızgaramsı zımbırtıları kırdım :) meğer sökülüyormuş da çok zor.
Fanları hala çok sessiz benimkinin. Onlardan yana sıkıntı yok. Sadece ledler sönük kaldı.
Bilemedim sizin aldığınız kasa da baya ucuz aslında.
Fan ve kontrolcü fiyatına yeni kasa almak mantıklı olabilir.
Kaç SSD takma yeri var arkasında o kasanın?

Çok şekil olmuş. Z11 Neo'yu açmak takmak sıkıntı biraz. Ben de üst kısmı açamadığım için o tepedeki ızgaramsı zımbırtıları kırdım :) meğer sökülüyormuş da çok zor.
Fanları hala çok sessiz benimkinin. Onlardan yana sıkıntı yok. Sadece LED'ler sönük kaldı.
Bilemedim sizin aldığınız kasa da bayağı ucuz aslında.
Fan ve kontrolcü fiyatına yeni kasa almak mantıklı olabilir.
Kaç SSD takma yeri var arkasında o kasanın?

Ön tarafında 3 tane SSD takma yeri arkasında 1 tane SSD yeri ekstradanda 2 tane HDD rafı bulunmakta, Zalman Z11 Neo kasa tip olarak hoş bir kasa evet ancak fan ve fan kontrolcüsüne para vereceksiniz 400 TL'ye yakın bir ücret demek bu da bu fanlara bu kadar para veriliyorsada insan görmek ister Zalman kasada ne yazikki bu mümkün olmuyor pek bence yeni bir kasa alarak elinizdeki Zalman kasayı da 2.elde satarak değerlendirebilirsiniz. Kasanın içinden kontrolcüsü geliyor bu arada kasa üstünde LED tuşundan da isteğiniz mod ve rengi yapabiliyorsunuz.
Ön tarafında 3 tane SSD takma yeri arkasında 1 tane SSD yeri ekstradanda 2 tane HDD rafı bulunmakta, Zalman Z11 Neo kasa tip olarak hoş bir kasa evet ancak fan ve fan kontrolcüsüne para vereceksiniz 400 TL'ye yakın bir ücret demek bu da bu fanlara bu kadar para veriliyorsada insan görmek ister Zalman kasada ne yazikki bu mümkün olmuyor pek bence yeni bir kasa alarak elinizdeki Zalman kasayı da 2.elde satarak değerlendirebilirsiniz. Kasanın içinden kontrolcüsü geliyor bu arada kasa üstünde LED tuşundan da isteğiniz mod ve rengi yapabiliyorsunuz.

Bu arada fan için bir soru sormuştunuz onu cevaplamayı unutmusum, anakartınızda RGB desteği yoksa kasayla gelen kontrolcüden işlerinizi görebilirsiniz, MSI'nin bu kasaya koymuş olduğu fanlarda PWM giriş ve RGB girişi var, RGB girişler kontrolcüye takılmış bir şekilde geliyor, siz SATA'dan gücü bağlıyacaksınız kontrolcüye, fandaki PWM kablosunu ise sys fan kısmına bağlayın aksi taktirde ışıklar yanıyor fanlar dönmüyor :D anakartınızda sys fan sayılarına bakın eğer 2 port varsa ben ön taraftaki 3 fana dönüştürücü aldım yaklaşık 25 TL'ye 3 girişi teke düşürüyor öyle sorunu giderdim. Farklı tarzda sorularınız varsa onları da bekliyorum.
Bence 300 küsur TL'yi fan kitine vermek yerine o kasayı alarak hem fanları "bedavaya" getirirsiniz hem de bileşenleriniz daha modern, daha geniş bir kasaya girdiği için ferahlar. Eski kasanızı satıp zararınızı minimuma indirebilirsiniz ayrıca.

İyi ki dediğiniz gibi yapmışım 101m modelini aldım hem modern görünüyor hem de fanları çok iyi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı