Zalman ZM-NS2000 alınır mı?

Eryn0x

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam. Laptop ısınması konusunda biraz takıntılı olduğum için laptopuma bir soğutucu almak istiyorum. Yaptığım araştırmalar sonucu linkini bırakacağım ürün dikkatimi çekti. Sizlere danışmak istediğim birkaç şey var:

1) Soğutucu olmadan RDR2, GoW gibi oyunlarda CPU sıcaklığım 87-90 dereceler civarında geziyor. (Bu değerleri alırken sesinden rahatsız olduğum için bilgisayar fanlarını Turbo değil performans modunda çalıştırıyorum bu arada.) Acaba bu değerler sakıncalı mıdır yoksa ben mi fazla takıyorum?

2) https://www.hepsiburada.com/zalman-...klik-ayarli-notebook-sogutucu-stand-p-BS50163 yukarıda bahsettiğim ürün bu. Aldığım takdirde 5-10 derece arası bir sıcaklık farkı yaratır mı? Bu ürün veya muadili benzer bir ürün kullananlar tecrübelerini aktarırsa çok mutlu olurum

Bende bu ürün var. Eskiden 92 derecede (oyunlarda) çalışan cihazım artık 82 yi geçmiyor neredeyse.
Ben öneririm.

Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum ve cok memnunum malzeme kalitesi çok iyi kullanım açısından çok işlevsel ve performansından gayet memnunum kesinlikle tavsiye ederim

Bende kullanıyorum aldığın zaman cok hava vermiyor yavaş gibi gelicek ama etkisi çok büyük tavsiye ederim

Isı değerleri normal. Laptop'un daha soğuk olmasını istiyorsanız alttan hava almasını sağlayacak yüksekte tutacak herhangi bir stand iş görür. Zaten bir şekilde altıyla yüzey arasında mesefe varsa alacağınız soğutucu 3-5 derece maksimum etki eder. Stand-soğutucu alındığında aşırı fark oluşmaları soğutucunun başarısından değil genelde laptop yükselip alttan hava alabildiği için oluyor. Yani boşuna para vermeyin bence.

Bu arada bende o ürünün çok daha kalitelisi var, 20mm fanlı ve full alüminyum blok. Laptoplarım hep onun üzerinde durur fanını kullanmam. Fanı açınca eski laptopta 2-3 derece fark ediyordu, şuanki laptopumda fark 1 derece anca. Ama eski laptop direkt masaüstüne koyunca 10 derece birden yükseliyordu sıcaklıklar. Yenide denemedim bile. Oyun laptopunu stand olmadan kullanmak zaten yanlış bir kullanım şekli.

Isı değerleri normal. Laptop'un daha soğuk olmasını istiyorsanız alttan hava almasını sağlayacak yüksekte tutacak herhangi bir stand iş görür. Zaten bir şekilde altıyla yüzey arasında mesefe varsa alacağınız soğutucu 3-5 derece maksimum etki eder. Stand-soğutucu alındığında aşırı fark oluşmaları soğutucunun başarısından değil genelde laptop yükselip alttan hava alabildiği için oluyor. Yani boşuna para vermeyin bence.

Bu arada bende o ürünün çok daha kalitelisi var, 20mm fanlı ve full alüminyum blok. Laptoplarım hep onun üzerinde durur fanını kullanmam. Fanı açınca eski laptopta 2-3 derece fark ediyordu, şuanki laptopumda fark 1 derece anca. Ama eski laptop direkt masaüstüne koyunca 10 derece birden yükseliyordu sıcaklıklar. Yenide denemedim bile. Oyun laptopunu stand olmadan kullanmak zaten yanlış bir kullanım şekli.
Hocam selam, linkteki ürünü stand olarak kullanabilir miyim? Yükseklik sağlıyo gibi duruyor ürün.

@Sawgent54 @Extreme65

Hocam bir sorum olacak bu soğutucunun çift başlı usb kablosunun ikisinide bilgisayara takmamız mı lazım yoksa birini taksak yeterli olur mu? bir de önerebileceğiniz veya bildiğiniz bu modele uygun adaptör var mı?

@Sawgent54 @Extreme65

Hocam bir sorum olacak bu soğutucunun çift başlı USB kablosunun ikisini de bilgisayara takmamız mı lazım yoksa birini taksak yeterli olur mu? Bir de önerebileceğiniz veya bildiğiniz bu modele uygun adaptör var mı?

Hocam birini taksan yeterli oluyor 2 tane type a girişinin olması bir tarafı PC bir tarafı standa bağlantı yapabilmen için adaptör girişini kullanmak istemezsen diye.

Geri
Yukarı