Zalman ZM-STG2 Termal Macundan Uzak Durun

Ben OC ile uğraşmıyorum fakat değerlerim bunlar.
Yükte ve boşta. STG2 macunu çok ince sürdüğünüzde çok yüksek bir performans alırsınız. Biraz ayarı kaçtığında sıcaklık artar başıma geldiği için biliyorum. Macunda bir problem yok aslında veya size gelen dedikleri gibi uzun süreler rafta kalmış.
Adsız.png
asd.png

Ben bu değerleri Zalman ZM-STG2 termal macun ile aldım. Bence sizde bir problem var.Eki Görüntüle 274608

Mesela nasıl bir problem? Macunu işlemciye değil de anlıma mı sürmüş olabilirim? Overclock performansı leş ve beş para etmez bir macun ki zaten arkadaşların da belirttiği gibi raflarda çürümeye terk edilmiş rezalet stok ürünleri. Üstelik arkadaşın önerdiği macunu alıp denedim ve 71 dereceye kadar düşüş yaşadım. Sorun ben de mi bir daha düşün.

Ben OC ile uğraşmıyorum fakat değerlerim bunlar.
Yükte ve boşta. STG2 macunu çok ince sürdüğünüzde çok yüksek bir performans alırsınız. Biraz ayarı kaçtığında sıcaklık artar başıma geldiği için biliyorum. Macunda bir problem yok aslında veya size gelen dedikleri gibi uzun süreler rafta kalmış.Eki Görüntüle 274619 Eki Görüntüle 274618

İki türlü de denedim. Hem ince sürdüm hem kalın sürdüm sürülebilecek her şekilde sürdüm fakat sonuç asla değişmedi. Yukarıda arkadaşın önerdiği macunu alıp sürdüğümde ise ısı 71 dereceye geriledi. Ne denir bu durumda? Hahahah.

@whitewine Sanırım alnınıza sürdünüz. Çünkü aynı macunu bende kullanıyorum. Değerler ortada, 4,8 GHz hızına O.C yapılmış voltaj verilmiş bir işlemcide bile çatır çatır işlevini yerine getiriyor. Fanlar daha 1000 RPM hızında iken işlemci 60 derece. Yani fanlar yarı performansda çalışıyor. Kullandığım soğutucu da öyle ahım şahım bir soğutucu değil. Üretimi durmuş üstüne bir sürü yeni versiyonu çıkartılmış olan H100i idi.

İlk attığım fotoğrafın kalitesi bozulmuş. Belki okuyamayan olmuştur
Buyrun daha net hali:
FB_IMG_1486107299290.jpg
.

@whitewine Sanırım alnınıza sürdünüz. Çünkü aynı macunu bende kullanıyorum. Değerler ortada, 4,8 GHz hızına O.C yapılmış voltaj verilmiş bir işlemcide bile çatır çatır işlevini yerine getiriyor. Fanlar daha 1000 RPM hızında iken işlemci 60 derece. Yani fanlar yarı performansda çalışıyor. Kullandığım soğutucu da öyle ahım şahım bir soğutucu değil. Üretimi durmuş üstüne bir sürü yeni versiyonu çıkartılmış olan H100i idi.

İlk attığım fotoğrafın kalitesi bozulmuş. Belki okuyamayan olmuştur
Buyrun daha net hali:
Eki Görüntüle 274662 .

Aynen hocam bir sen akıllısın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı