ZALMAN ZM700-GLX Güç Kaynağı Sorunu

Leon Kennedy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 1 ay önce GTX 970 alıcam diye ZALMAN 700 watt güç kaynağı aldım. Güç kaynağını aldıktan 3 gün sonra arıza çıkardı. Reset attı bilgisayara sonra düğmeye bastıktan 5-6 dk sonra açılıyordu veya hiç açılmıyordu. Gece yattım sabah kalktım kendi kendine açılıp kapanıyordu. 3 gün kullandım arıza nedeniyle Vatan Bilgisayar'a gidip müşteri hizmetlerine söyledim durumu kasayaı getir kontrol edelim dediler. Götürdüm adam aldı baktı açıldı orada ve böyle yaptığında güç kaynağının düğmesinden kapatın kasanın güç düğmesine basın bir kaç kez statik elektrik birikmiş düzelir dedi. Eve geldim ilk basışımda açıldı yaklaşık 20-30 dk sonra tekrar kapandı ve yine aynı sorunları çıkarttı. Servise gönderdim geçen hafta çarşamba geldi ve sorunsuzca kullandım. Dün yine aynı sorunu çıkardı kendi kendine açılıp kapandı filan sonra düğmeye bastığım gibi açıldı. Akşam 8'den gece 1'e kadar kullandım sonra kapattım. Şimdi açtım açıldı yaklaşık 20-30 dk kullandım ve yine aynı sorunu çıkardı. Şu anda açılıp kapanıyor kafasına göre. Lütfen yardım edin arkadaşlar kafayı yiyeceğim. Servise yollasam 3 haftada geldi geçen yolladığımda ve aynı ürünle değiştiriyorlar sadece. 1 ay önce yolladığımda değiştirmişler aynı ürünle serviste ve yine aynı sorun. Kafasına göre açılıp kapanıyor arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum.

@Recep Baltaş @Silinen üye

Sistemim;

-i7 4770K
-Asus Z87-A
-G.Skill Ripjaws 8 GB 1600 mHz
-Zotac GTX 560 Ti
-ZALMAN ZM700-GLX

20-30 dakikadır kullanıyorum şimdi yine kapandı ve düğmeye basmadan kendiliğinden açılıp kapanıyor. Güç kaynağının arkasınıda boşalttım ısınmasıda imkansız. Prizle alakalı bir sorun olabilir mi? Eski güç kaynağım sorun çıkartmıyordu ama.

• Kesinlikle @Silinen üye arkadaşıma katılıyorum çünkü olabilecek bütün durumlardan sonra hala bu sıkıntıyı yaşatıyorsa bir başka sisteme takın bir süre test edin aynı sıkıntıyı vericek olursa değişime yollayın aynı sıkıntıya rastlamazsanız sizin sisteminizde sorun olduğunu anlarız.

ACİL YARDIM
ZM500 ZALMAN 500W GÜÇ KAYNAĞI KULLANIYORUM BİLGİSAYAR ALDIĞIM GÜNÜN ERTESİNDE GÜÇ KAYNAĞI ARIZALANDI EVİN ŞALTERİNİ ATTIRDI BİNANIN AŞŞAĞI SİGORTASINDAN GÜÇ KAYNAĞINI DEĞİŞTİRDİM EVİN SİGORTASINI SİEMENS MARKA SİGORTA İLE DEĞİŞTİRDİM EVDE SADECE 2 TANE TOPRAKLI PRİZ VAR TOPRAKLI OLANA 2 UZATMA İLE BAĞLADIM OYUNA GİRMEYE KORKUYORUM ŞALTER ATACAK DİYE NE YAPMAM GEREKİR YADA AYNI OLAYLA KARŞILAŞIRMIYIM ?
EKRAN KARTIM RX 470 4GB 256 BİT
İŞLEMCİ İ5 6600
RAM 8 GB 2400 MHZ
ANAKART MSİ BAZOOKA

intel i3 6098 soket 3.60 GHZ
MSI B150M pro gamıng
wd 3.5 1 tb cavıer blue sata 3.0 720 RPM 64 mb cache hardısk
gskıll rıpjaws ddr4 2400 mhz cl 15 1.2 v sıngle Ram
Msı GTX 1060 GAMING X 3 G DDR5 192 BİT NVIDA GE FORCE DX12 EKRAN KARTI
COOLER MASTER ELİTE RC-430 500 W MIDT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

Arkadaşlar benim sistemim Bende de aynı sorun oldu.ŞUAN BILE SORUN HALA DEVAM EDIYOR. KASA KAFASINA GÖRE RESET ATIP DURUYOR. İLK AÇILIŞTA POWER A BASTIGIMDA ÖNCE EKRANA GÖRÜNTÜ GELİYOR DAHA SONRA DOWLAND IKONU IKI KERE DÖNÜP EKRAN KARTINDAN İNCE BİR SES GELEREK KAPANMA SESI GELİYOR FAKAT BU ARADA İŞLEMCİ HALA ÇALIŞIR VAZİYETTE ACİL YARDIMMMMMMM

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı