Zaman çok çabuk geçmiyor mu ?

Kosinüs

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şu aralar bana zaman çok çabuk geçiyormuş gibi geliyor. Pazartesiden pazartesiye uyanıyorum sanki. Sizce de öyle değil mi ?

Aynen, bence de öyle. Mesela bugün bir dizi aklıma geldi, ne zaman çıkacak yeni bölüm diye bir düşündüm, yarın çıkıyor. Halbuki geçen haftaki bölümü daha dün izlemiş gibiyim.

Zaman hızlı geçmiyor. Sadece sen farklı hissediyorsun. Çok hareketli bir gün de zaman hızlı geçer. Ama sıkıldığın, her hangi bir şey yapmadığın gün zaman çok yavaş geçer.

Anlık zamandan bahsetmiyorum. Pazartesi günü gözlerimi açıyorum, diğer pazartesi geliyor ve ben geçen pazartesi yaşadığım tüm olayları unutuyorum. Evde boş boş otursam da ertesi haftaya kadar hiçbir şey anlamıyorum.

Anlık zamandan bahsetmiyorum. Pazartesi günü gözlerimi açıyorum, diğer pazartesi geliyor ve ben geçen pazartesi yaşadığım tüm olayları unutuyorum. Evde boş boş otursam da ertesi haftaya kadar hiçbir şey anlamıyorum.

O zaman bize 1 gününü anlat. Psikolojik bir bozuklukta olabilir bu. Nörolojik bir hastalığın var mı ? Yalnız hissediyor musun ?

@Roxor hastalığım yok. Fakat zamanımı yabancı dizi izlemekle, dışarıda gezmekle, futbol oynamakla, bisiklet binmekle, evde üstüme düşen sorumlulukları yapmakla (çöp atmak, ekmek almak vb...) ve sanal alemde takılmakla geçiriyorum. Biraz da ders çalışıyorum. Bir günümde bu faaliyetlerden 2-3 tanesini mutlaka yaparım.
Psikolojimin de yerinde olduğunu düşünüyorum. Yalnız değilim aslında, çok iyi dostlarım, arkadaşlarım ve kız arkadaşım var.

@Silinen üye hayatından sıkılmış olabilirsin. Beynin de bir şey de olabilir. Yaptığın aktiviteler zamanı hızlı geçiren şeyler. Saatler de değişince bu seni etkilemiş olabilir.

İşte dediğim gibi bir sıkıntı yokki insanlık hali gün gelir saat senin gözünde ferrari, gün gelir tofaş... (Amacım tofaşı küçümsemek değil yanlış anlamayın.)

Bazen banada oluyo yani...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı