Zaman çok hızlı geçmeye başladı

ofsaytkaan31

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3500, GTX 1650, 16GB RAM
Meslek
Öğrenci
Şu an 12. sınıfım ve mezun olacağım. Ama liseye daha başlayalı 1-1.5 sene olmuş gibi hissediyorum. Önceden böyle değildi. Zaman hızlanıyor mu yoksa bana mı öyle geliyor. Böyle bir şey var mı?

Korona'dan sonra zaman algımız değişti hocam aynı durum bende de var maalese :(.

Ve her günü sadece geçmek için yaşıyorum. Zaman geçsin istemiyorum ama her hafta başı cuma gününe gelebilmek için çabalıyormuşum gibi hissediyorum. Pandemi gerçekten çok değiştirdi.

Ve her günü sadece geçmek için yaşıyorum. Zaman geçsin istemiyorum ama her hafta başı cuma gününe gelebilmek için çabalıyormuşum gibi hissediyorum. Pandemi gerçekten çok değiştirdi.
Modernleşmenin sonucu olarak sosyallikten uzak kaldık zevk anlayışımız çok değişti. Sonuç olarak çağ değişiminin verdiği somut zevkler istediğimiz zaman elimize geçme imkanı olduğu için hayattan da tat alamaz olduk. Ama bu yazdıklarımdan tamamen bağımsız olarak hayata olan bakış açınızla ilgili de olabilir.

Modernleşmenin sonucu olarak sosyallikten uzak kaldık zevk anlayışımız çok değişti. Sonuç olarak çağ değişiminin verdiği somut zevkler istediğimiz zaman elimize geçme imkanı olduğu için hayattan da tat alamaz olduk. Ama bu yazdıklarımdan tamamen bağımsız olarak hayata olan bakış açınızla ilgili de olabilir.

Tam olarak dediğiniz gibi. Hayat çok monotonlaştı. Her gün aynı stres, aynı olaylar, aynı kişiler. İnsanlar sosyalleşmeyi unutmuş sadece yaşamak için yaşıyor gibi.

Sosyal medya bizi bu hale getirdi zaten kaydır kaydır beynimiz yandı bunu yaparken artık zaman nasıl geçiyor anlamıyor çoğu insan ben de dahilim buna o yüzden hatta bazen 1 hafta falan uzak durup kafamı dinliyorum o zamanlarda da zaman tam tersi hiç akmıyor gibi oluyor farklı şeylerle ilgileniyorum ben de o vakit sana da öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı