Zaman mı? Para mı?

Parası olan hem yaşar, hem de fazladan yaşar.

Para derdim. Vaktim çok olsa da para kazanmaya harcayacağım, param çok olsa zamanı para kazanmaya değil de keyfim, mutluluğum için harcardım.

İkinizin mesajları da ortak gibi ve parayı yüceltir bir haliniz var ve bu cevap aslında parayı önceleyenlere de bir cevap.

İnsanı al dünyadan, paranin ederi nedir? Karşılığında, zamanın varlığını sürdürebilmesi için insana gerek var mıdır? Toplumun normları ile şekillenen zihınlerin cevabi belli zaten, lakin konu felsefe bölümünün altında.

İkinizin mesajları da ortak gibi ve parayı yüceltir bir haliniz var ve bu cevap aslında parayı önceleyenlere de bir cevap.

İnsanı al dünyadan, paranin ederi nedir? Karşılığında, zamanın varlığını sürdürebilmesi için insana gerek var mıdır? Toplumun normları ile şekillenen zihınlerin cevabi belli zaten, lakin konu felsefe bölümünün altında.

Kanka, parasını olan hem güzel yaşıyor hem de daha çok yaşıyor. Kaliteli besleniyor, kaliteli giyiniyor ve teknolojiden geri kalmıyor bu hem motivasyon hem de yaşam süresini uzatır insanın. Noddle yemiyor benim gibi.

Mesela benim bir sürü param olsa, eğitimime harcardım. Kaliteli üniversiteler de okurudum. Teorik ve pratik dersleri aynı anda götürürdüm.

Ama bakıyorum, üniversite de, yazılımı ben hocadan daha iyi biliyorum :D. Şaka bir yana kaliteli bir eğitim aldığımı düşünmüyorum. Hocaların yetersiz olmasından kaynaklı.

Benim gitarlarım ikinci el, amfim ikinci el ama parası olan sıfır Yamaha çekiyor,
Benim bilgisayarım F/P, parası olan ki Mac,
Ben mekanik hisli klavye kullanıyorum, parası olan 144 Hz, 1ms monitör. Yani işi çözmüşler.

Hem yaşıyorlar, hem de fazladan yaşıyorlar :D.
Gerçi buna da şükür lakin kendimi geliştirmek istiyorum.

Ne güzel demiş Albert abimiz;
İnsanın parası varsa çalışmak zorunda kalmaz. Böylece zamanı satın alır. Bu zamanda da kendini mutlu edecek şeyleri yapar. Yani para mutluluğu satın alır.
Yemin ediyorum çok doğru. Bir elektro gitar alacaktım, üniversite paramla doğal gaz faturası ödedim ya :(. Şimdi 1 ay daha bekle. Paramın olmaması, 1 ayımı alıyor şu an.

Parayla zamanı satın alabilirsin.
Bu satın aldığın zamanla kendini mutlu edebilirsin sevdiğin şeyleri daha çok yapabilirsin.
Yani parayla mutluluğu satın alırsın.

Ne güzel demiş Albert abimiz;
İnsanın parası varsa çalışmak zorunda kalmaz. Böylece zamanı satın alır. Bu zamanda da kendini mutlu edecek şeyleri yapar. Yani para mutluluğu satın alır.

Albert abiniz kimse, hayatı ve mutluluğu tam olarak idrak edememiş. Hayat içinde çok basit örnekler vardır, mutluluğa dair. Misal sevdiğiniz kişiden aldınız beş para etmez bir metal parçası her bakışınızda sizi mutlu eder. O materyal ile mutluluk arasındaki ilişki sizin o kişi ile olan ilişkiniz ile alakaĺıdır. Para size insan da satın alır orası ayrı tabii.

Albert abiniz kimse, hayatı ve mutluluğu tam olarak idrak edememiş. Hayat içinde çok basit örnekler vardır, mutluluğa dair, misal sevdiğiniz kişiden aldınız beş para etmez bir metal parçası her bakışınızda sizi mutlu eder. O materyal ile mutluluk arasındaki ilişki sizin o kişi ile olan ilişkiniz ile alakaĺıdır. Para size insan da satın alır orası ayrı tabii.
Sevmek bir cok fakire haram. Cunku fakir insanlar, genelde cirkin oluyor. Cogu sevmek bile istemiyor benim gibi. Cunku bakmiyor kizlar. Ne paran var, ne de tipin. Ben de ikiside yok.

@phanmetal yanlış zaman, yanlış mekanda var olmuşsunuzdur ya da size bakanları siz görmüyorsunuzdur. Hayat içinde her telden insan mevcut. Karşılıklı ilişkiler mevzusunun belli bir matematiği ya da kesinliği yok, istenebilecek ya da sorunsuz ilişkinin doğmasına temenni olacak düstur, doğru kişi ile doğru zamanda karşılaşmayı dilemek. 15-20 yıllık evlilikler bile yeri geldiğinde çatırdıyor, bitiyor. Hayırlısını bulmanız dileği ile. Paraya tamah etmeyeni de mevcut.

Geri
Yukarı