Zamanım olmuyor klişesi

İşleri vardır. Görmemişlerdir. Müsait değillerdir. Senden daha öncelikli kişiler vardır. Sana yazmak istemiyorlardır. Senin kendilerine yazmanı istemiyorlardır. Canları sıkkındır. Keyifleri öyle istemiştir.

Var oğlu var.
Tamam işte, mesele bu zaten bro anladın mı? Normal hayatta samimi olduğu birine, sosyal mecrada sanki yazmanı istemiyorum imajı vermek. Yoksa bunları düşünebiliyorum.

Siz birisiyle konuşmak istiyorsunuz diye, karşıdaki de size her an cevap vermek, aktif bir konuşma içerisine girmek vs istemek zorunda değil. Dolayısıyla biri mesaj attığında, telefonla aradığında vs bomboş oturuyor bile olsa cevap vermiyor insanlar, ki bu da en doğal hakları. Alınacak gücenecek bir şey de yok ortada. Kişisel alanlarına saygı gösterin insanların.

Tamam işte, mesele bu zaten bro anladın mı? Normal hayatta samimi olduğu birine, sosyal mecrada sanki yazmanı istemiyorum imajı vermek. Yoksa bunları düşünebiliyorum.
Şöyle bir şey de var, meşgul iken mesaj geliyor, sonra bakarım deyip bildirimleri silip unutuyorsun, artık ne zaman mesaj gelen platforma girersen o zaman görüyorsun mesajı, benim başıma bu daha sık geliyor.

Şöyle bir şey de var, meşgul iken mesaj geliyor, sonra bakarım deyip bildirimleri silip unutuyorsun, artık ne zaman mesaj gelen platforma girersen o zaman görüyorsun mesajı, benim başıma bu daha sık geliyor.
Siz birisiyle konuşmak istiyorsunuz diye, karşıdaki de size her an cevap vermek, aktif bir konuşma içerisine girmek vs istemek zorunda değil. Dolayısıyla biri mesaj attığında, telefonla aradığında vs bomboş oturuyor bile olsa cevap vermiyor insanlar, ki bu da en doğal hakları. Alınacak gücenecek bir şey de yok ortada. Kişisel alanlarına saygı gösterin insanların.
Doğru arkadaşlar, ben biraz fazla önemsiyorum anlaşılan. Dikkate alacağım dediklerinizi

Herkes yanında veya cebinde telefon taşıyor. Mesaj attığınızda fark etmemesi gibi durumlar düşük ihtimal de olsa olabilir. Mesaj attığınız kişiler konuşacak, yazacak kadar vakit bulamıyor veya gerçekten meşgul olabilirler.

Ha eğer hiçbir işi gücü olmayıp mesajlara sonradan cevap verip bir de zamanım olmuyor diyorsa o insanla konuşmayı bırakın.

Herkes yanında veya cebinde telefon taşıyor. Mesaj attığınızda fark etmemesi gibi durumlar düşük ihtimal de olsa var. Mesaj attığınız kişiler konuşacak, yazacak kadar vakit bulamıyor veya gerçekten meşgul olabilirler.

Ha eğer hiçbir işi gücü olmayıp mesajlara sonradan cevap verip bir de zamanım olmuyor diyorsa o insanla konuşmayı bırakın.
Bu çağda, 10 saat boyunca mesajı görmedim diyen birine ben pek inanmıyorum. Ama dediğin doğru, o tarz insanlar ile konuşmayı bırakmak lazım. Teşekkürler yorumun için hocam.

Yok hocam, işleri vardır. Kötü düşünmeye gerek yok:) hata bende, kendimizi bir şey sanmaya gerek yok. Konuşmak isteyen yazar, ne diyelim.
Haklısınız hocam 7/24 işleri var ve telefonu ellerine alamıyorlar🙂 Neyse hocam arkadaşın da dediği gibi öyle insanları fazla takmayın gerekirse arkadaşlığınız kesin. Ayrıca yukarıda sizi tanımadan boş yargılayan arkadaşı sallayın kendileri dünyayı kurtarıyorlar sanki bir telefona bakamayacak.

Geri
Yukarı