Zamanla Upload Hızı Düşüyor

Daha fazla  
Modemi kapatıp açtıktan sonra upload hızım zamanla düşüyor ve 0'a kadar iniyor. Modem değiştirdim çözülmedi, TTNET'i aradım fakat hiç bir sorun olmadığını söylediler (defalarca aradım). Sorunun kaynağı ne olabilir? Bir fikri olan var mı? Değiştirdiğim modem de bozuk olamaz sanırım.

Modem arayüzünde bulunan değerleri paylaşır mısınız?
Ben bir sıkıntıya rastlamadım ama bir de siz bakın ben pek anlamam modemlerden :D
Tek anladığım yukarı ve aşşağı akımda sıkıntı olmadığı. Ama hız düşüşü tahminlerime göre 3 saat sonra gerçekleşecek o zamanki değerleri atarsam daha uygun olur.
Ekran Alıntısı.PNG

Modemi kapatıp açtıktan sonra upload hızım zamanla düşüyor ve 0'a kadar iniyor. Modem değiştirdim çözülmedi, TTNET'i aradım fakat hiç bir sorun olmadığını söylediler (defalarca aradım). Sorunun kaynağı ne olabilir? Bir fikri olan var mı? Değiştirdiğim modem de bozuk olamaz sanırım.
Modemler 7/24 çalışır normalde 30 dakikadan fazla kapalı olan modemin hattı askıya alınırdı.

Upload hızı 0 gözükürken bir şeyler yapabiliyor musun? Upload dursa hiçbir yere giremezsin. SNR değerinde 29/20 gayet güzel.

SNR margin değeri çok iyi (yanlış görmüyorsam 299 ve 203), yanılmıyorsam VDSL hizmeti bile alabilirsiniz. Bina içi tesisatında sorun olsa böyle bir SNR margin değerini alamazsınız.

YouTube vb. girebiliyordum fakat o sorunum çözüldü başka bir sorun başladı. Düzensiz bir şekilde 4-5 bazen 6 saat modem açık kalınca internet gidiyor (zaman çok dengesiz).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı