Türk Telekom upload hızı düşüyor

Scalettaon

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 5 gün önce internette sıkıntı yaşandı ve konuyla alakalı Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak arıza kaydı başlattım. 48 saat içinde ekip göndereceklerini söylediler. 5 günde 5 adet mesaj geldi ekiplerimiz konuyla alakalı çalışmalarını sürdürüyor gibilerinden. Bu 5 günde 2 kez internet upload hızı düzeldi ancak tekrar 0.2'lere düştü. Her şey çok geç açılıyor ve yükleniyor. Konuyla alakalı şikayette de bulundum sorunu düzeltmiyorsunuz gibilerinden. Dün gelen mesajda 22.11.2023 itibarıyla sorununuzun düzeleceği ön görülmektedir yazıyordu. Bu saat oldu değişen hiçbir şey yok ve artık bunaldım. Konuyla alakalı ne yapabilirim ve ne gibi haklarım var yardımcı olabilir misiniz? Taahhüttüm 2 sene geçerli bu taahhütten cayma bedeli olmadan çıkabiliyor muyum ya da bu ayın internet faturasını yetersiz hizmetten dolayı ödememe gibi şansım var mı?

1700678227562.png

Uğraştıklarına göre demekki gerçekten sorun var. Yoksa sorunu düzelttik diye kenara çekilirlerdi. Telekom arıza kayıtlarını en hızlı çözüme ulaştırmaya çalışan ISS. Çünkü bütün piyasadaki ISS'ler Telekom altyapısı kullanıyor.

Cevap gelmediğine göre biraz daha bekle. Olmazsa sürekli arıza kaydı açmaya devam edeceksin. Zaten 2 yıl taahhüt yapmaları yasak. Dava mava uğraşırsın. Kazanırsın ama biraz sürer. Sorunu çözmeleri için diretmek daha mantıklı şimdilik.

Uğraştıklarına göre demek ki gerçekten sorun var. Yoksa sorunu düzelttik diye kenara çekilirlerdi. Telekom arıza kayıtlarını en hızlı çözüme ulaştırmaya çalışan ISS. Çünkü bütün piyasadaki ISS'ler Telekom altyapısı kullanıyor.

Cevap gelmediğine göre biraz daha bekle. Olmazsa sürekli arıza kaydı açmaya devam edeceksin. Zaten 2 yıl taahhüt yapmaları yasak. Dava mava uğraşırsın. Kazanırsın ama biraz sürer. Sorunu çözmeleri için diretmek daha mantıklı şimdilik.

Teşekkür ederim.

Girişte splitter varsa çıkarıp direk bağlantı yapmayı dener misin lütfen?

Yardımcı olmaya çalıştığın için çok teşekkür ederim ancak maalesef şu an bunu gerçekleştiremiyorum, splitter ve modem arasındaki kablo uzatma kablosuyla bağlı. Arada çok mesafe olduğundan dolayı yapamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı