Zamlara inat: iPhone XS 2023 yılında alınır mı?

Hala alınır mı sizce ne dersiniz? 6s’den geçiş yapacağım. 11’in 2. el piyasası bile pahalı olduğundan XS düşündüm.

6s ten gecis yapacaksınız o cihazlar çok güzel. Bana kalırsa 11 inde xs in de ikinci eli pahali. Güzel 15 e falan 11 lere denk geliyordum, guncellemenin yanina 11 deki gece modu olsun geniş açısı olsun kameranın guzellestirilmesi olsun ve parçaları xs e göre daha az değişimi olsun bence 11 al. Hee diyosan benim bütçem 10 bin TL xs canavar gibi cihaz. Benim yarın bir isim var para gelcek. Ekranın boyutunu da dert etmem SE2 almayı düşünüyorum. Hayırlısı...
Hala alınır mı sizce ne dersiniz? 6s’den geçiş yapacağım. 11’in 2. el piyasası bile pahalı olduğundan XS düşündüm.

Uzun zamandır piyasayı takip edemiyorum pek. Bu konuyu hazırladığım zamanlar ikinci el XS almak yerine daha iyi Android cihazlar alınabiliyordu. Şu an ki durumu bilemediğim için pek sağlıklı bir yorum yapamayacağım. Ama XS ve 11 arasında kalırsanız kesinlikle 11'i seçmeniz gerekir. XS her ne kadar ekran anlamında daha iyi olsa da diğer her konuda 11'in gerisinde.

11 alırsanız XS'e göre alacağınız artılar şunlar olacak;
  • Daha iyi çipset (A13 Bionic)
  • Daha iyi kamera (Telefoto lens hariç)
  • Ultra geniş kamera
  • Kamera da gece modu
  • 1 yıl daha fazla güncelleme desteği
  • Daha ucuz yedek parça imkanı
  • Daha uzun süre dayanan batarya
XS'in artıları ise şunlar;
  • Alüminyum yerine çelik kasa
  • OLED ekran
  • Biraz daha lüks bir tasarım
  • Telefoto kamera (portre fotoğraf çekiyorsanız önemli)
Bence 11 daha mantıklı bu koşullar altında her ne kadar tavsiye etmesem de. Çok eski telefonlar bunlar malum. Hele 11 artık miadını doldurmuş bir cihaz. Ama 6S gibi bir fosilden geçeceğinizi düşünürsek çağ atlatır her ikisi de. Uyguna bulursanız 11 alınabilir bulamıyorsanız XS'de üzmez. Yine de Android muadillerine göz atın derim, daha iyi cihazlar bulabilirsiniz.

11 pek mümkün gözükmüyor. 4-5 bin TL eklemem gerek. Android'i ise hiç sevmiyorum o yüzden sanırım XS tek seçenek.

XS premium cihaz 11pronun aynısıdır. Sadece kamerası ve bataryası farklıdır. Bi de işlemcisi azıcık daha hızlıdır. 11 ile xsi eline alırsan 11 plastik oyuncak gibi kalır.11in çerçevesi korkunç kalındır. XRın aynısıdır o da. Ekran çözünürlüğü xse göre düşüktür. Baktığında desen gibi noktalar pikseller görürsün koca koca. Geçen arkadaşın 11ini elime aldım gerçekten o paraya o ekran kepazelik.

Bende xs max var gayet hızlı bir cihaz. pubg 14 promaxtan 1.5 saniye geç açılıyor o kadar. Başka kayda değer fark yok normal kullanıcı için hız olarak. 6sten beri NVME kullanıyor apple o yüzden arayüzlerde pek fark olmaz iphonelarda. Sadece galeride video düzenlerken render süresi kısalır bi de lumafusion, adobe rush vs uygulamalarda video montajlarken 3dklık renderı 40 saniyede alırsın en son iphoneda. Hız farkı orda ortaya çıkar. xs 2-3 seneye anca yavaşlar bence. 650.000 v10 antutulu bir telefon bu boru değil. Şu an 200.000 antutulu sıfır telefonları herkes alıp kullanıyor.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…