Zamlara yetişemiyorum!

Dün eve gelirken oturduğum siteye çok yakın olduğundan genelde alışveriş yaptığım Şok markete girdim, ciddi bir sindirim sistemi rahatsızlığım var ve her gün tüketmem gereken besinler var, süt de bunlar arasında, markette süt raflarını bomboş görünce çalışana "yine zam gelecek galiba raflar zamlı sütleri bekliyor sanki" dedim o da bilmiyoruz abi diye klasik cevabını verdi, bugün baktığımda tahmin ettiğim gibi gayet güzel zamları yapıştırmışlar, daha son zam geleli bir ay bile olmamıştı, şu an en ucuz market sütünün litresi 10,9 TL olmuş durumda, her gün tüketmem gereken diğer besin maddesi tahin ve markette en ucuz tahin markasının kavanozu 35 TL, daha birkaç ay önce zamlanarak 14 TL'den 18 TL'ye çıkmıştı, şu an uçarak gidiyor fiyatı, diğer tüketmem gereken probiyotik yoğurdu artık listeden çıkardım ve tüketmiyorum çünkü ufacık 4'lü activia yoğurt geçen sene zamlı hali 7 TL iken şu an 16,90 TL. Diğer tüketmem gereken şeyleri yazarak uzatmak istemiyorum, sonuç olarak her şeyden feragat etmeye başladık ya da kendi adıma konuşayım daha temel tüketim maddesinin ötesinde artık ne kaldı tasarruf edebileceğimiz?

Bizim bir kuru yemişçimiz var zamlar üst üste gelmeye başladığı için müşteriler her geldiğinde farklı bir şaşkınlık içerisine giriyorlar bazıları da zamları keyfimizden yapıyoruz sanıp bize kızıyor.

Bizim bir kuru yemişçimiz var zamlar üst üste gelmeye başladığı için müşteriler her geldiğinde farklı bir şaşkınlık içerisine giriyorlar bazıları da zamları keyfimizden yapıyoruz sanıp bize kızıyor.
Zaten bu cehalet olmasa nasıl olacak bu kadarı..

Hayır, acaba Avustralya gibi uzak ülkelerde durum nasıldır acaba? Bu kadar zamcıklar oraya girse halk hükümetin içinden geçerdi.

2014 yılında Avrupa'ya gitme fırsatım olmuştu, keşke hiç gitmeseydim diyorum şimdi, o kadar rahat ve dertsizlerki bize kıyasla, ama orayı hiç görmemiş ülke insanı bilmiyor durumları.

2014 yılında Avrupa'ya gitme fırsatım olmuştu, keşke hiç gitmeseydim diyorum şimdi, o kadar rahat ve dertsizlerki bize kıyasla, ama orayı hiç görmemiş ülke insanı bilmiyor durumları.
Hocam dünyayı gezmek lazım bir noktada, böyle bir yerde tıkalı kalmak sıkıntılı, sırf memleket sevdası tutarsa buraya dönmeyi isterdim sadece.

Zaten bu cehalet olmasa nasıl olacak bu kadarı.

Çok iyi hatırlıyorum bir ara vergi indirimimi ne olmuştu marketler 50-60 kuruş indirim yapmıştı tabii ardından gelen zamlar yüzünden fiyatlar yeniden artmıştı birkaç gün sonra gelen adam fiyatları görünce indirim açıklandı siz bizi dolandırıyorsunuz tarzı şeyler söyleyip bize bağırmıştı. İnsanlar çalışanlar yerine oy verdiği kişileri sorgulamaya başladığında bir adım daha ileri gitmiş olacağız ülke olarak.

Çok iyi hatırlıyorum bir ara vergi indirimimi ne olmuştu marketler 50-60 kuruş indirim yapmıştı tabii ardından gelen zamlar yüzünden fiyatlar yeniden artmıştı birkaç gün sonra gelen adam fiyatları görünce indirim açıklandı siz bizi dolandırıyorsunuz tarzı şeyler söyleyip bize bağırmıştı. İnsanlar çalışanlar yerine oy verdiği kişileri sorgulamaya başladığında bir adım daha ileri gitmiş olacağız ülke olarak.
Hocam belli bir kesime göre (biliyon işte) zamları dış mihrakları yapıyor Bizi kıskandıkları için:D

Yeni konular

Geri
Yukarı