Zara'nın Yıllar Önce Gizli Mesaj Vermiş Olması

Yaşadığınız yerde yetişen ürünler aracı ile mi getiriliyor? Yaşadığınız yerde yetişen ürünler aracı ile sağlanıyorsa ücreti nedir?

Ürüne göre değişiklik gösteren bir şey, yani şu kadardır diyemem yani. Ama bence asıl soru bundan ziyade; "Nasıl oluyor da üretilen yer ile bu kadar fiyat farkı olan yerde de aynı fiyata satılıyor bu patates, soğan?" olmalı. :) Bunun yanıtını inanın ben de bilmiyorum.

Ürüne göre değişiklik gösteren bir şey, yani şu kadardır diyemem yani. Ama bence asıl soru bundan ziyade; "Nasıl oluyor da üretilen yer ile bu kadar fiyat farkı olan yerde de aynı fiyata satılıyor bu patates, soğan?" olmalı. :) Bunun yanıtını inanın ben de bilmiyorum.
Pazarda soğan az mı bilmiyorum, ama azsa üretildiği yerdeki fiyatı ile getirilen yerdeki fiyatının benzer olması anlaşılabilir bence. Yani fiyatları fahiş koysa görecek 10-15. Kim bunu alacak?
Aldığı mal çürümeden satabilsin diye, hem de zarar etmesin diye küçük bir kar ile satıyor. Şu anda aslında böyle bir durum gerçekten geçerliyse soğana yüklenilebilir. Sonradansa piyasada kolay bulunacağından ucuzlar. Yani sanırım...

Beni yanlış anlamayın lütfen ama, daha geçenlerde bir tamirhaneye gelen çiftçi yetiştirdiği yaklaşık 11 ton soğanı çürüdüğü için çöpe atmış.

Yok estagfurullah neden yanlis anlayayim?
Zaten olay ciftci degil aracilarda bittigi icin ciftcinin sogani cürür ama fiyati araci belirler. Tarla'dan halka diye bir satis stratejimiz ve bunu saglayacak bir yönetimimiz olmadigi icindir bu olanlar.

Sevgiler :)

Adam kilosunu belki de 50 kuruşa alıyor sonra 2 TL'ye falan satıyor diğeri 2 TL'ye satan adamdan alıyor ve 6 TL gibi fahiş bir fiyattan satıyor. Zaten bu durum yüzünden çiftçiler bezmiş durumda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı