Babaannemin mallarını babama vermiş olması diğerlerinin zoruna gidiyor

Benim babaannem 2 ay önce vefat etti sağken bizim evdeydi hep biz ona bakıyorduk hiçbir oğlu gelini ona bakmadı ölene kadar babaannem geçen yıl babama malını verdi 1 tane büyük yazlık evi vardı onu verdi babama babaannem benim abimide çok seviyordu çünkü abim ona iyi bakıyordu abimin hatırına malını bize verdi zaten şimdi benim amcalarım yengelerim kuzenlerim vs hepsinin zoruna gidiyor babaannemin babama malını vermiş olması. Sizce neden zorlarına gidiyor?

Babaannen tapuyu babana veriyorken akli dengesi yerinde ise hiçbir sorun olmaz. Ha tapu bağış yoluyla verildiyse oradan tutturabilirler fakat onun için bayağı uğraşmaları lazım uğraşırlarsa sonuç elde ederler. Umarım tapu bağış değil de satış yoluyla verilmiştir babanıza.

Aynı şekilde sağken malın verilmesi olayını yaşadık. Olaylar biraz daha farklıydı ancak uzun ve uğraştırıcı bir şekilde malın herkese eşit şekilde bölünmesini sağladık. Yani uğraşılırsa sonuca bağlanıyor.

Babaannen tapuyu babana veriyorken akli dengesi yerinde ise hiçbir sorun olmaz. Ha tapu bağış yoluyla verildiyse oradan tutturabilirler fakat onun için bayağı uğraşmaları lazım uğraşırlarsa sonuç elde ederler. Umarım tapu bağış değil de satış yoluyla verilmiştir babanıza.

Babaannem vefat etmeden 6 ay önce babama vekaletname verdi sağlık raporu çıkardık doktordan o zaman akli dengesi yerindeydi 93 yaşındaydı.

Hiçbir sorun olmaz o zaman. İyi günlerde kullanın mallarınızı.

Teşekkür ederim.

Aynı şekilde sağken malın verilmesi olayını yaşadık. Olaylar biraz daha farklıydı ancak uzun ve uğraştırıcı bir şekilde malın herkese eşit şekilde bölünmesini sağladık. Yani uğraşılırsa sonuca bağlanıyor.

İyi yapmış bence babaannen.
Siz ona bakmışsınız, diğerleri hiç ona bakmamış onların payı yok bence.

Hayır yani kadın sağken bize malını verdi bir de zorla almadık ondan kendi rızasıyla babama vekaletname verdi o zaman onlarda babaannem sağken ona baksalardı arayıp sorsalardı annelerini hiç aramıyorlardı ölene kadar da aramadılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı