Zayıflama için spor diyeti ve beslenme

DarkJester

Hectopat
Merhaba herkese. Sorum fitness ile uğraşanlara olacak. Ben yakın zamanda zayıflamak için spora başladım ve spor diyeti de uygulayarak zayıflamak istiyorum. Fakat COVID-19 yüzünden hastaneye gidip de diyetisyenle görüşmek istemiyorum. O yüzden bilgisi olanlar beslenme ile ilgili bilgilerini ve deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

Merhaba herkese. Sorum fitness ile uğraşanlara olacak. Ben yakın zamanda zayıflamak için spora başladım ve spor diyeti de uygulayarak zayıflamak istiyorum. Fakat COVID-19 yüzünden hastaneye gidip de diyetisyenle görüşmek istemiyorum. O yüzden bilgisi olanlar beslenme ile ilgili bilgilerini ve deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

Hocam tdee diye bir şey var günlük kalori ihtiyacı yazarak da gerekli sitelere ulaşabilirsiniz. Kalori ihtiyacınızı öğrenip oradan belli bir miktar kaloriyi düşürün. Atıyorum günlük kalori ihtiyacınız 3000 kalori zayıflamak için 2700 kalori yiyebilirsiniz. Acıkmamak içinse yüksek fiberli yani sebze vs. gibi yiyecekler yiyebilirsiniz.

Hocam tdee diye bir şey var günlük kalori ihtiyacı yazarak da gerekli sitelere ulaşabilirsiniz. Kalori ihtiyacınızı öğrenip oradan belli bir miktar kaloriyi düşürün. Atıyorum günlük kalori ihtiyacınız 3000 kalori zayıflamak için 2700 kalori yiyebilirsiniz. Acıkmamak içinse yüksek fiberli yani sebze vs. gibi yiyecekler yiyebilirsiniz.
[/QU

Dostum ben günde 2-4 dilim kepekli ekmek vs. tüketiyorum ve ayrıca ara öğün olarak gün boyunca toplamda yaklaşık 3 tabak mısır gevreği vs. tüketiyorum ve günde 300 kadar spor salonunda kalori yakıyorum. Bu beslenme şekli ile zayıflayabilir miyim sizce? Not: Spor salonuna gitmeden önce bir tane çikolata ve kahve tüketiyorum enerji için.

Dostum ben günde 2-4 dilim kepekli ekmek vs. tüketiyorum ve ayrıca ara öğün olarak gün boyunca toplamda yaklaşık 3 tabak mısır gevreği vs. tüketiyorum ve günde 300 kadar spor salonunda kalori yakıyorum. Bu beslenme şekli ile zayıflayabilir miyim sizce? Not: Spor salonuna gitmeden önce bir tane çikolata ve kahve tüketiyorum enerji için.
Bilemiyorum ama sadece yazdıklarınızı yiyorsanız pek besleyici değil gibi.Yemeklerin besin değerlerini Google'dan öğrenebilirsiniz bir de.edit:mısır gevreğini yulaf ile değiştirmenizi öneririm hem sağlıklı hem de çok tok tutar.

Bilemiyorum ama sadece yazdıklarınızı yiyorsanız pek besleyici değil gibi. Yemeklerin besin değerlerini Google'dan öğrenebilirsiniz bir de. Edit: Mısır gevreğini yulaf ile değiştirmenizi öneririm hem sağlıklı hem de çok tok tutar.

Şu an ikisini karıştırıyorum, ama tavsiyenize uyacağım. Teşekkürler.

Bende diyet yapıyorum. Senin kilonu ve boyunu bilmiyorum ama yine de yazayım.
Spordan önce(sabah veya öğlen senin bileceğin iş):2 yumurta, biraz lor peyniri ve 1 kase sütlü yulaf ezmesi(kalori hesaplamıyorum).
Spordan sonra:Ton balıklı salata-Bulgur pilavı, tavuk sote-Et ya da balık yanında salata olabilir-Bulgur pilavı, nohut ve yoğurt (ben hızlı kilo vermek istemiyorum ondan böyle şeyler yiyorum)-Hindi Füme. Bunları yiyebilirsin. Ayrıca brokoli, bezelye, barbunya vb. yiyecekler de yiyebilirsin. Hangisini hangi gün yiyeceğine sen karar ver. Ben diyetisyen değilim kendi yaptıklarımı yazdım ve kendim yaptım listemi. 4 Litreye yakın su iç yeter. Akşam yemeğinden sonra da bir avuçtan biraz fazla yer fıstığı yiyorum. Şeker, un ve tuzu kes zaten kilo verirsin.

Geri
Yukarı