Zayıflamak için spor mu yoksa diyet mi yapmalı ?

Soldierdem

Kilopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şuan 14 yaşındayım. Boyum 1,71 kilom 75-76. Geçen yaz giydiğim kıyafetleri bu yaz giyemedim.
Yaz boyunca diyet, spor yapmayı denedim bir faydası olmadı. Çok abur cubur yemem.
Öğünden öğüne yerim. Sizce ne yapmalıyım. Doktora gittim kilomu arttıran bir hastalığım yokmuş.

Aynı anda hem spor yapıp hem diyet yapmalısın, diğer türlü pek sağlıklı olmaz diye düşünüyorum.

Ben diyet yapıyorum ve 1 haftada;
Kilom 85'ten, 83'e,
bel çevrem 102'den 95'e düştü.
Günlük gereken kalorinin 500 kcal aşağısını alıyorum.
Şekerli şeyler yememeye dikkat ediyorum.
Sen de yapabilirsin aynısını, yediğim her şeyin kalorisini yazıyorum.
İnternetten baktığıma göre, senin günlük 2240.40 kcal ihtiyacın var. Yani günlük 1740 kcal alırsan yağlarını yakabilirsin. Ancak yine de diyetisyene gitmende fayda var.

Hem spor hem diyet aynı anda olmaz. İkisini de aynı anda yaparsan güçsüz düşersin. Benim sana önerim baskete başlaman. Aynı zamanda da evde şınav ve mekik çekmen vücudunun şekil almasına yardım eder. Sabahları da protein içeren besinler yemen lazım.

Spor+Diyet yapman gerekli. Spor kilonu daha çabuk azaltmanız sağlar, tabi ki yağ miktarına bağlı spor yapıp yapmaman. Çok ise Spor yapılmalı. Ağır spor'a başlama ancak başlayacaksan kalp doktoruna danış sonra başla. Diyetisyene gidip haftalık yiyecek planı yapın.

Terletme eşofmanı ile 1.5 ayda koşu ve diyet yaparak 12-13 kilo arası verdim. Aşırı kilo verdiğim için bıraktım. Spor yap ama dengeli beslen. Kaliteli kasların erirse baygınlık geçirebilirsin. Hem spor hem aşırı diyet sakın yapma. Bu arada yeşil ekşi elma yemeni tavsiye ederim.

Bende İnternet'ten aldım. Kilonu ve boyunu söyle onlar sana uygun olanı gönderirler. 50-60 TL arası bir şeydi fakat insanın üstünde çuval gibi duruyor.

@Latios 85 gibi görünüyordun ama. :D

Terletme eşofmanı ile 1.5 ayda koşu ve diyet yaparak 12-13 kilo arası verdim. Aşırı kilo verdiğim için bıraktım. Spor yap ama dengeli beslen. Kaliteli kasların erirse baygınlık geçirebilirsin. Hem spor hem aşırı diyet sakın yapma. Bu arada yeşil ekşi elma yemeni tavsiye ederim.
Günde kaç km ve kaç dakika koştun?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı