Zcash Madenciliği - Sık Sorulan Sorular

Ekran Alıntısı.PNG
Jaxx ta bir şey görünmüyor istatistikleri gördüğümüz sitede hangi değere bakıyoruz kazandığımız miktar hangisi oluyor yani ?

Eki Görüntüle 243956
Jaxx ta bir şey görünmüyor istatistikleri gördüğümüz sitede hangi değere bakıyoruz kazandığımız miktar hangisi oluyor yani ?

Jaxx'e 0.01 ZEC olduğu zaman otomatik olarak aktarılır. Kazdığınız miktar nanopool sitesinde attığım resimdeki gibi görürsünüz. Jaxx'te bakiyenizde bu şekilde görünür. Ekstra birşey yapmanıza gerek kendisi otomatik aktarım yapıyor.
Screenshot_2017-06-25-10-54-27.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Start.bat dosyasını düzenlerken Nvidia için Sistem ismi ne derecede önemli ? Yani rastgele, kendi belirlediğimiz bir sistem ismi mi giriyoruz ? Ve e-mail açma-kapama, cüzdan takibi amaçlı mı giriliyor?

Kar ölçüm amaçlı verilen sitede Sol/s değeri H/s ye mi karşılık geliyor? TDP değerimi nasıl öğrenebilirim?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Start.bat dosyasını düzenlerken Nvidia için Sistem ismi ne derecede önemli ? Yani rastgele, kendi belirlediğimiz bir sistem ismi mi giriyoruz ? Ve e-mail açma-kapama, cüzdan takibi amaçlı mı giriliyor ?

Kar ölçüm amaçlı verilen sitede Sol/s değeri H/s ye mi karşılık geliyor ? TDP değerimi nasıl öğrenebilirim ?

Şimdiden teşekkürler.
Sistem ismi farketmez, bir şeyi etkilemiyor.
Mailden takip etmiyorum, çünkü mail dahi gelmedi.
Sol/s değeri H/s aynı değer.
Ekran kartının normal W tüketimi baz alınıyor. 980 Ti 250 W tüketiyor.

Sırf bunun için sıvı soğutmalı 1080 alıcam. Bu sayede kartın derecesinden endişelenmeyip biraz OC yaparak stabil hâle getirince ayda bir 150-200$ garanti olur herhalde? Mantıklı mı sizce 1080 ile madencilik yapmak? Tek 8 pin girişli sıvı soğutmalı alırsam 180-200W arası max load'da çeker, fazla gelirse undervolt bile yapılabilir aslında.

Sırf bunun için sıvı soğutmalı 1080 alıcam. Bu sayede kartın derecesinden endişelenmeyip biraz OC yaparak stabil hâle getirince ayda bir 150-200$ garanti olur herhalde? Mantıklı mı sizce 1080 ile madencilik yapmak? Tek 8 pin girişli sıvı soğutmalı alırsam 180-200W arası max load'da çeker, fazla gelirse undervolt bile yapılabilir aslında.

Hava soğutmalı 1080 ile 63 derece sabit sıcaklıkta 540-550 sol/s kasıyorum. Bu işlerin şu anda patlaması nedeniyle sanırsam 4 gün önce 400$ olan ZEC bugün 308 $'a gerilemiş durumda. Ortalama bu değerlerde seyrederse 1 aylık süreçte 125 $ yani yaklaşık 425 TL kazanabilirim diye ümit ediyorum.

Hava soğutmalı 1080 ile 63 derece sabit sıcaklıkta 540-550 sol/s kasıyorum. Bu işlerin şu anda patlaması nedeniyle sanırsam 4 gün önce 400$ olan ZEC bugün 308 $'a gerilemiş durumda. Ortalama bu değerlerde seyrederse 1 aylık süreçte 125 $ yani yaklaşık 425 TL kazanabilirim diye ümit ediyorum.
Gerçi sizin 1080'in ROG olduğunu göz önünde bulundurmamız gerekir, FE falan olsa yanar o kart :p Yani her şekilde $100 dolar bile başlı başına çok iyi para, yattığımız yerden geldiği düşünülürse. Madenciler dolar yükselsin diye dua ediyordur, ben 1080'i aldıktan sonra dolar yükselsin diye başlarım. Çoğu kişi 1080 ile madenciliğin RX 470~480 ile olacağından daha kötü daha masraflı olacağını öne sürmüştü falan ama bazıları da 1080 ile yapıyor, gayet de iyi yani. Burada 1080 madencisi görmek güzel oldu, tek kendim yapacağım sanıyordum.

Gerçi sizin 1080'in ROG olduğunu göz önünde bulundurmamız gerekir, FE falan olsa yanar o kart :p Yani her şekilde $100 dolar bile başlı başına çok iyi para, yattığımız yerden geldiği düşünülürse. Madenciler dolar yükselsin diye dua ediyordur, ben 1080'i aldıktan sonra dolar yükselsin diye başlarım. Çoğu kişi 1080 ile madenciliğin RX 470~480 ile olacağından daha kötü daha masraflı olacağını öne sürmüştü falan ama bazıları da 1080 ile yapıyor, gayet de iyi yani. Burada 1080 madencisi görmek güzel oldu, tek kendim yapacağım sanıyordum.
Buradaki makale yayınlanmadan önce uzun süre araştırmıştım zaten bu işi. Türkçe kaynak olması ve özellikle technopat.net'te bulunması ve tabii ki @Mehmet Melik Arslan da yardımlarıyla 3 gün önce başladım bu işe. İlk gün biraz verimsiz geçse de şimdi işleri biraz rayına oturttum. Ortalama 60 C sıcaklıkta 550 sol/s ortalama ile günlük 0.0102 ZEC kasabiliyorum. Şu anki değerlerin hesaplamasıyla aylık 125-130 $ kazanç sağlayabiliyorum diye gözüküyor. Bakalım bu önümüzdeki 1 ay içinde yaşadığım tecrübeleri yine bu konu üzerinden paylaşmaya devam edeceğim. Sosyalde de daha detaylı kapsamlı madencilik makaleleri ve sistem toplamaları başlayacak diye biliyorum. Takipteyiz reis! @Mehmet Melik Arslan

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı