ZDBB sitesi güvenli mi?

akmuse

Hectopat
Daha fazla  
Kaspersky raporlarını incelerken web antivirüsü kısmında “geçersiz sertifikası olan SSL bağlantısı tespit edildi.” diye bir site için bildirim vardı. Normalde bu bildirimi en güvenilir sitelerde de gördüğüm için çok kasmadım fakat site ismini Google'da arattığımda çok bir bilgi yoktu. Arattığımda da sitenin ismini yazar yazmaz Google otomatik doldurmada direkt olarak yanına malware yazısı geliyor. Ben burada şüphelendim fakat işin ilginç tarafı Kaspersky raporunda bildirim için geçerli olan o tarih ve saatte öyle bir siteye girmediğime %95 eminim. Biri yanlışlıkla tıklamasın diye siteyi link olarak yazmıyorum. Bu zdbb nokta net sitesi güvenli mi?

Kaspersky raporlarını incelerken web antivirüsü kısmında “geçersiz sertifikası olan SSL bağlantısı tespit edildi.” diye bir site için bildirim vardı. Normalde bu bildirimi en güvenilir sitelerde de gördüğüm için çok kasmadım fakat site ismini Google'da arattığımda çok bir bilgi yoktu. Arattığımda da sitenin ismini yazar yazmaz Google otomatik doldurmada direkt olarak yanına malware yazısı geliyor. Ben burada şüphelendim fakat işin ilginç tarafı Kaspersky raporunda bildirim için geçerli olan o tarih ve saatte öyle bir siteye girmediğime %95 eminim. Biri yanlışlıkla tıklamasın diye siteyi link olarak yazmıyorum. Bu zdbb nokta net sitesi güvenli mi?

Kaspersky yanılmaz. Malware olarak görüyorsa temzileyin.

Kaspersky yanılmaz. Malware olarak görüyorsa temzileyin.
Kaspersky malware bildirimi vermedi. Kaspersky geçersiz sertifikası olan bir site için bildirim verdi. İnternette araştırdığımda malware olabilir başlıklarına denk geldim. Sadece malwarebytes ve kaspersky taramaları temiz şu an. Ben bu site neyin nesi, güvenli mi onu merak ediyorum.
Bana da bir şey indirmediğim halde bazen Malware uyarıları geliyor, temizliyorum. belki kalıntılardır.
taramalar temiz çıktı bende.
@24099 hocam bir fikriniz var mı?
@Murat5038 hocam konuyu özet geçtiğim mesaja niçin kahkaha bıraktınız acaba
@24099 @Murat5038 hocam yardımcı olabilir misiniz? En azından neyin ne olduğunu bileyim. Taramalar temiz çıkıyor zaten ama beni işkillendiren şey kasperskyın bildirimi verdiği gün ve saate tarayıcıyı kullanmamam ve bu siteyi aratmamam. Bir de site ismimi Google’da aratınca otomatik doldurmada “direkt” olarak malware yazısı geliyor yazmışım. Aslında otomatik doldurmalardan sadece bir tanesiydi o. Diğerleri normal bir site aratması için geçerli olan otomatik doldurmalar ve bahsi geçen site malware mi? doldurmasıydı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı