Zed Orta Koridor Rehberi

Semendre

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Zed, Orta Koridorda oynanan suikastçi, bir şampiyondur. Zed ile amacımız koridorda rakibi sürekli dürterek, 6. seviyede tüm kombomuz ile kesmektir. Takım savaşında ise, rakibin saldırı gücü veya yetenek gücü taşıyıcısını öldürmektir. Zed için kullanılacak rün sayfası;
  • Kırmızılar saldırı gücü
  • Sarılar can
  • Maviler bekleme süresinde azalma
  • Büyükler 2 zırh delme 1 saldırı gücü
Alınacak eşyalar;
Oyun başında:
  • Uzun kılıç +3 can iksiri
İlk geri dönüş;
  • Karşımızdaki rakip yetenek gücü şampiyonu ve ani hasar çıkartıyorsa,(LeBlanc, Katarina, Diana)Sihir içen alıyoruz, eğer değil ise Bilgewater Palası tercih ediyoruz.
İkinci geri dönüş;
  • Hırpalayan + İonia Çizmeleri
Üçüncü geri dönüş;
  • Son Fısıltı + Tiamat
Full eşya seti;
  • Mahvolmuş Kralın Kılıcı, İonia Çizmeleri, Youmuu'nun Hayalet Kılıcı, Son Fısıltı, Vahşi Hydra, Malmortius'un Ağzı
Dürtme kombosu;
  • W-E-Q
Kesme kombosu;
  • R-W-Q-E-Mahvolmuş-Hydra
Eşyalarda ilk başta parça parça almamızın sebebi Zed'in oyun başında bu eşyaların aktif veya pasif özelliğine değil saf hasar ve bekleme süresine ihtiyaç duymasıdır.
Oyun içinde de eğer takımınız takım savaşı yapmayı bilmiyor veya kötüyse ayrık ittirme yapıp size karşılık gelen 1-2 kişiyi kesip ölebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eşya setini ezbere çıkmamak gerekir. Oyunun gidişatına göre eşyaların yerini değiştirebilirsiniz. Bunu da ben eklemiş olayım :).

Evet doğru söylüyorsunuz mesela ben oyunu tek başıma taşımamam gerektiğinde takımım çok kötüyse koruyucu melek çıkarım. Karşıda büyü hasarı olmadığında sihiriçen almam fakat bu genel eşya dizilimi olduğu için bunu yazdım :)

Bu rune dizilimiyle mid lane de feedlersin, sebebinide açıklayım.
1 : Zırh ve büyü direncin olmadığı için ormancı baskanı çok yersin.
2 : Büyü direncin olmadığı için rakip senden biraz daha iyi oyuncu ise 1v1 de yine feedlersin.
3 : Bu eşya set'i dizilimiyle başarılı olma imkanı %45'tir.
Aklıma bunlar geldi, bişeyler hatırlarsam ekleme yaparım.

oyun başında alacağımız 10-12 büyü direnci çok bişey değiştirmez herhalde, onun yerine +72 canla başlıyoruz.
eşya setiyle ilgilide parça parça eşya almak daha faydalı olacaktır. Yani ilk mahvolmuş bitirmek veya youmuu yu bitirmek bir fayda sağlamayacaktır. sonuçta mahvolmuşun saldırı hızı ve cana oranla vurmamızı sağlayan pasifi veya youmuu nun aktifi bir işe yaramayacaktır. Diye düşünüyorum.

Merhaba rünler ve itemler kısmında size katılmıyorum. Kırmızılar zırh delme, sarılar seviye başına can, maviler büyü direnci ve büyükler/cevherler saldırı gücü olmalı. Ayrıca söylediğiniz eşya seti burst ve fighter arasında bir yerde ve ikiside değil. Youmou, Cleaver, BoTRK, Death's Dance, duruma göre bot ve duruma göre son item(Maw,QSS veya BT) almak daha mantıklı.
Ayrıca BoTRK nerf yemesine rağmen kullanılmasının sebebi aktifinin verdiği ekstra burst ve verdiği saldırı hızıdır. Çoğu Zed oyuncusu o saldırı hızı olmadan gerçekten zorlanıyor :). Aynı şekilde Youmou'da büyük sayılabilecek bir buff yedi, bu yüzden ilk olarak Youmou'yu bitirmek çok daha mantıklıdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı