Zen.com güvenilir mi?

davidlaid

Picopat
Daha fazla  
Türkiye'de Apple Pay kullanabilmek için bu uygulamayı yükledim kaydoldum ama güvenilir mi emin değilim. Hangi ülkeye ait?

Peki zen.com swift ücretleri tam olarak ne kadar? Bu konuda bilginiz var mı? Fiyatları yüksekse farklı bir seçenek arayışına gireceğim. Önceden wise kullanıyordum gerçekten çok iyiydi.

Peki zen.com Swift ücretleri tam olarak ne kadar? Bu konuda bilginiz var mı? Fiyatları yüksekse farklı bir seçenek arayışına gireceğim. Önceden Wise kullanıyordum gerçekten çok iyiydi.

Hocam kart ile yükleyebiliyorsunuz, 1250 TL'ye( 31,25 kesiyor) kadar kartla yüklemek mantıklı, fazlası için Papara veya uption kullanın ne kadar olursa olsun sabit 1 euro kesiyor gönderirken. Bu arada Zen'de size IBAN tanımlanıyor biri Litvanya diğeri İngiltere. Buradan para göndermek maliyetli değil 1 euroya hallediyorsun. Oradan para alacaksan zen hesabında tutup harcayabilirsin, kart gönderimi yapıyorlar bana tam 1 ayda geldi Almanya'dan, her yerde geçiyor herhangi mağaza veya işletme bir sorun yaşamadım.

Fiyatlandırma ve ücretlere buradan bakabilirsin:

Not: Bazen hesabı doğrulamaları 5,6 gün sürebiliyor. Onaylamadıkları da oluyor, siz yine de alternatiflere bakın değerlendirin hangisi uygunsa ona göre seçiniz.

Ayrıntılı bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Aslında benim hesabım onaylandı. Peki bu fiziksel kartı Türkiye adresine gönderiyorlar mı? Ben hesabıma aylık 1000 $ gelecektir. Bu parayı direkt olarak Apple Pay kart ile kullanabilir miyim. Birde para göndermeye ve para almaya 1 € almaları gerçekten çok iyiymiş.

Ayrıntılı bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Aslında benim hesabım onaylandı. Peki bu fiziksel kartı Türkiye adresine gönderiyorlar mı? Ben hesabıma aylık 1000 $ gelecektir. Bu parayı direkt olarak Apple Pay kart ile kullanabilir miyim? Bir de para göndermeye ve para almaya 1 € almaları gerçekten çok iyiymiş.

Evet fiziksel kartı gönderiyorlar, bana PTT ile gelmişti, fiziksel kart almak için 0.90 euroluk planı kullanman lazım, 1 ay kullan sonra Free plana geçersin. Para transferi kısmını yanlış anladınız sanırım. Papara'dan veya uptiondan 5000 euroya kadar zen veya yurt dışında bir hesaba gönderirseniz sadece 1 euro kesiyor. Direk zen ile buradaki hesabına gönderirsen büyük ihtimalle belli bir yüzdelik komisyon alır. Şöyle bir tüyo vereyim mesela zen ile buraya gönderirken araya aracı kurum koyup gönderebilirsin mesela remitly veya transfergo gibi, daha uygun olur.

@malcom21206 uption ile swift işlemi yaptım ama ulaşmadı henüz zen tarafına. Hesabımda göremiyorum. Siz daha önce gonderdiyseniz ortalama ne kadar sürede geçmişti. Gönderirken dikkat edilmesi gereken bir konu var mı uption tarafında. Swift numarasını girip alıcı retail secerek ilerledim.

Papara için fiziki kart almadan gönderim yapılamıyor sanırım. Ordan deneyemedim henüz.

@malcom21206 uption ile Swift işlemi yaptım ama ulaşmadı henüz zen tarafına. Hesabımda göremiyorum. Siz daha önce gonderdiyseniz ortalama ne kadar sürede geçmişti. Gönderirken dikkat edilmesi gereken bir konu var mı uption tarafında. Swift numarasını girip alıcı Retail secerek ilerledim.

Papara için fiziki kart almadan gönderim yapılamıyor sanırım. Oradan deneyemedim henüz.

Kusura bakmayın uzun süredir girmiyordum foruma. Göndermeyi başlatıysa bilgilerin doğrudur herhangi bir hata olunca göndermeyi red ediyor bilgileri düzenle diyor. Hafta sonu gönderdiysenniz tahminimce 3 gün içinde hesabınıza düşer. Ben Papara kullanıyorum (hafta içi) gönderdiğim zaman en fazla 2 saate karşı tarafa gidiyor. Göndereceğin saatlere dikkat et akşam falan gönderirsen ertesi gün falan düşer.

Geri
Yukarı