Zenfone 2 şarj sorunu

erdeen

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Telefonum çok çok yavaş şarj almaya başladı. 2 saatte %40 gibi şarj alıyor. Bugün böyle oldu normalde böyle değildi. Farklı şarj aleti ile denedim 30 dakikada %5 şarj aldı(kapalı konumda). Neden böyle olabilir ? En son philips'in taşınabilir şarj aletiyle şarj etmiştim. Du battery saver ile +100m indirmeli programı kurdum öyle şarj edem dedim saatlerce %10 şarj alınca uygulamayı sildim ondan sonra çoook yavaş şarj alıyor. Yardım edebilecek birileri umarım vardır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de Zenfone 2 kullanıyorum, sadece orjinal adaptör ile hızlı dolum yapıyor, başka adaptörlerde şarj edince hızlı şarj etme özelliği aktif olmuyor, tavsiyem orjinal adaptör ile şarj etmeniz.

Hocam batarya kalibrasyonu yapmanızda yarar var. İnternette kalibrasyon ile ilgili kaynaklar var.

Kendi orjinal bataryası ile de aynı durum. Hızlı şarj istemiyorum sadece normale dönse yeter. 1 saatte %10 şarj ediyor.

Arkadaşlar telefonumun usb ile pcye bağlanmadığını fark ettim. Farklı pc ve usb kabloları ile denedim sorun aynı. Usb aygıt tanınamadı hatası veriyor. Sorun usb girişinde olabilir mi?

Kimse ilgilenmiyor ama yinede yazayım belki ilgilenen çıkar. Ayarlar>Pil e girdiğim telefon USBden şarj oluyor yazıyor. ACden şarj oluyor yazmıyor

Sarj akımı az büyük ihtimalle. Aida64'ü indirip şarj esnasında batarya bölümüne (aida64'teki) gelip ss paylaşır mısınız?
Farklı kablolarla denemenize rağmen PC telefonu okumuyorsa soket veya PC'deki USB yuvası bozulmuş olabilir. Ya da gelişmiş seçeneklerden USB Hata Ayıklama Modu'nu onaylamamış olabilirsiniz. Ama büyük olasılıkla soketteki dişlerin biri kabloyla zar zor temas ediyor olabilir, bilemeyiz. Size kalibrasyon yapın demiştim dün yapmadıysanız yapmanızda yarar var, batarya bilgileriniz sıfırlasın, belki işe yarar.
ASUS ZenFone'larda En İyi Pil Ömrü Uzatma Optimizasyonları - ZenFoneAsus.com
Bu linkte yazıyor dostum, kolay gelsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı