Zenfone 2 (ZE551ML) Droidboot'da kalma sorunu

BuBenim

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Zenfone 2 telefonum droidbootda kaldı recoverye geçemiyorum. Seçtiğimde droidboota geçiyor telefonum brick oldu galiba yazılım atmam için recoverye girmem lazım giremiyorum. Her şeyi denedim adb'den recovery atmayı falan hiçbir işe yaramadı. (RAW olarak yazılım atmayı denedim fail dedi) yardım ederseniz sevinirim.

NOT: Bu arada resim koyma gibi bir imkanım şu an yok ne yazık ki...

Son düzenleyen: Moderatör:
Droidboot ekranında algılamıyorsa usb tak çıkar.
Hayır recovery i kuruyordu ama açılmıyordu.
Neyse sorunu çözdüm arkadaşlar olurda bir gün sizde böyle bir sorunla karşılaşırsanız ne yapıcağınızı anlatıyım;
1-İnternet den gerekli kaynaklardan kendi zenfone modelinizin droitbood.img boot.img recovery.img dosyalarını edinin. (rahatlıkla bulunabiliyor ama maalesef link atamam)
2-Gerekli Intel ve Asus sürücülerinin bilgisayarınız da yüklü olun.
3-Adb'den ilk boot sonra droidboot ve recovery flashlayın.
4-Bilgisayarınıza ''Asus Flash Tool'' programını indirin.
5- Kendi Zenfonunuza uygun RAW dosyasını indirin.
6-Telefonu açın yeniden ve droid boot ekranında kabloyu takıp çıkarın.
7-Ekran da cihazınızın seri numarası olan mavi bir kutucuk olması gerekiyor. Onun üstüne tıklayın.
8-Üst kısımda wipe data kutusu var oraya yes olarak tıklayın ve sağ tarafta telefonunuza uygun RAW dosyasını seçin ardından star'a basın.
9-Bu kısım ise baya bir zaman alıyor, sabırla bekleyin ve telefonunuz açılacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı