Zengin Ailenin Malta Vatandaşlığına Geçmesi

ProfTech

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Sayılı zenginlerden birisi ailesiyle birlikte Malta vatandaşlıgına geçtiği haberleri dolaşıyor Facebook'da. Sizce neden geçiyorlar?

İsim falan vermiyorum malum ileri demokrasideyiz. :D

Ben vereyim ismini ne olacak? Sabancılar geçmiş. Keşke benim de param olsa ben de onlarla birlikte gitsem.

Burada en önemli soru neden kalsınlar? Ülke bataklığa gidiyor canını seven kaçsın. Sadece bunlar değil fırsatı olan bir dakika durmuyor. Hatta haberini bile yapmışlar. Bence de doğru olan bu.

Yine buraya gelip para konusu açacak insanlar var. Şimdiden yazayım ben. Sadece para değil insan gibi yaşamak için gidiyorlar. Bu ülkede düşünce özgürlüğü kalmadı artık. Önüne geleni içeri atıyorlar. İnsan gibi hakkını savunmayı bırak ağzını açamıyorsun. Üstelik kadınsanız bu ülke cidden daha zor. Cidden diyorum bataklığa gidiyoruz.

En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır. Maalesef cahilliğe karşı savaşta kazanmak çok zor oluyor. Harbi diyorum bana fırsat sunsalar uçağı beklemeden koşarak giderim, bir dakika durmam. Eminim benim gibi bir sürü kişi durmaz.

Bu arada gidenler gidiyor zaten. Pek sıkıntı değil. Kalanlar ise bizi kanser etmeye devam ediyor.
New York Times Türkiye'den Göçü Haber Yaptı: 'Yetenekli ve Varlıklı Türkler Kitleler Halinde Ülkeyi Terk Ediyor'

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı