ZenMate VPN Kullanıcı Bilgileri Güvenlik Açığı

Opera VPN de tutuyor ve tutmak zorunda. Burada VPN kullanım amacı önemli. Örneğin, bir bankayı dolandırdınız ve devlet bu IP üzerinden sizi bulmak istemekte. İlgili VPN hizmeti sağlayan firmadan bunu isteyebilir. Sadece IP değil tüm işlemlerinizi de kayıt altına alabilmekteler. Şayet o ülkede bu tür bilişim yasası yok ise yani log tutma zorunda değilse o zaman tam gizlilik olur. Siz bankayı dolandırsanız da sizin gerçek IP adresini alamazlar.

Basit bir örnek vereyim, Panama lokasyonlu Yüzde Yüz Anonim VPN: Kayıt Tutma Yok | NordVPN NordVPN bu konuda zaten log tutmadığını belirtmekte.

Konu dışına çıkmak istemiyorum. Harici sorularınız için yeni bir konu açabilirsiniz.

Şifrelerinizi değiştirdi iseniz, bir daha o eski şifreyi bir yerde kullanmayın.

Ayrıca mail ve sosyal medya araçlarında telefon doğrulaması kullanın.
Zaten her hesabımın şifresi farklı. Ve kaç karakterde şifre koymama izin veriyorsa o uzunlukta şifre kullanıyorum. 2 Adımlı doğrulama hep açık.

Zamanında kayıt olurken temp mail kullanmama sevindim. Ayrıca kullanmadan önce ve sonra tüm geçmişi silip aynı zamanda işim bitince eklentiyi devre dışı bırakıyordum. Asla üyeliklerime giriş yapmıyordum. :)

Not: Bu konudan geldim. :)

VPN Hesabım Hacklenmiş

Ülkemizde yasaklanan VPN firmalarından ZenMate'de bir süredir uygulamadan kaynaklı güvenlik açığı mevcut. ZenMate kullanıcılarının kayıtlı mail adreslerini ve şifrelerini içeren bilgilere ulaşarak kullanıcıların Premium dahil ZenMate hesaplarını, hatta Gmail şifreleri ile aynı şifreyi kullanıyorsa da mail hesaplarını ele geçirilebilmektedir.

Eki Görüntüle 329808
Daha önceden hesap oluşturanlar varsa ve şifreyi normal hesaplarında kullanıyorsa mail ve ZenMate şifrelerini değiştirmeleri önerilir.

Eki Görüntüle 329811

İş bu halde iken iyi ki de ülkemizde yasaklanmış diyoruz. VPN kullanıcılarını da log tutmayan VPN servislerini tercih etmeleri konusunda uyarıyoruz.
@Recep Baltaş abi daha yeni Google Stadia denerken ZenMate kullanmıştı🙃

Yeni konular

Geri
Yukarı