Zero RPM özelliği olan 650-800W PSU önerisi

UnKnown44

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İş PC sistem özellikleri:
Anakart: Asus Tuf B450-PLUS
İşlemci: Ryzen 5800x
İşlemci Soğutucu: ThermalRight Phantom Spirit 120
Ekran Kartı: Asus Dual 6600XT
Ram: Corsair Vengeance 16GBx2 3000MHz
Depolama: Kioxia Exceria 500GB M.2/ Kioxia 960GB SSD
Kasa: Aerocool Cipher
Monitör: 2xDell 19''
Mouse: Bloody V7Ma/Logitech M330
Klavye: Fujitsu
Power Supply: High-Power 650W
Zero RPM özelliği olan 650-800watt aralığında bir PSU almak istiyorum. Fiyatı makul olursa iyi olur.
Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Yani alabileceğim en uygun fiyatlısından bakmak isterim. Mesela Sharkoon'un şu ürünü 3.700 TL civarında ama zero rpm için bir düğmesi bulunmuyor. Ama o özellik var diyor. Bir de aynı markanın şu ürününü buldum. Bunun fiyatı da 4.700 TL civarı. Bunda zero rpm düğmesi var.

Evde kullandığım asus rog strix psu'da da böyle bir düğme olduğu için bu tarz birşey istemiştim.

Fiyat açısından bu özelliğe sahip olan ve mümkünse en ucuzundan almaya özen gösteriyorum. En ucuzu 3500 falansa öyle yapacağım, ama daha uygunu varsa ona bakabilirim.

Yani alabileceğim en uygun fiyatlısından bakmak isterim. Mesela Sharkoon'un şu ürünü 3.700 TL civarında ama zero rpm için bir düğmesi bulunmuyor. Ama o özellik var diyor. Bir de aynı markanın şu ürününü buldum. Bunun fiyatı da 4.700 TL civarı. Bunda zero rpm düğmesi var.

Evde kullandığım asus rog strix psu'da da böyle bir düğme olduğu için bu tarz birşey istemiştim.

Fiyat açısından bu özelliğe sahip olan ve mümkünse en ucuzundan almaya özen gösteriyorum. En ucuzu 3500 falansa öyle yapacağım, ama daha uygunu varsa ona bakabilirim.

Şunu havada kapın o halde.

Çok teşekkür ederim.

@Oreki dostum tekrardan selamlar, önermiş olduğun ürün ile ilgili araştırma yaparken bu ürünün 850w modeli için inceleme yapmışlar. Bu incelemeye göre "zero rpm" özelliği 175w tüketimi aşınca fan devreye giriyor. Ben minimum 225'e kadar zero rpm özelliği aktif olmayan bir psu bakmıştım. Bunu belirtmemiştim kusura bakma lütfen.

O yüzden bunu dikkate alarak araştırma yaptığımda 2 ürünü beğendim. Biriyle ilgili iyi bir inceleme var ancak ikincisi ile ilgili detaylı bulamadım.

1. ürün Thermaltake Toughpower GF 3 850W 4.900 TL
Bu incelemede "zero rpm" özelliği 250w'a kadar aktif, yani fan 250w tüketimi geçtiğinde çalışıyor.

2. ürün MSI PSU MPG A850G 5.600 TL
Bu incelemede ise "zero rpm" özelliğinin 340'a kadar aktif olduğunu belirtmiş. Çok detaylı bir inceleme değil ama istediğim bilgiyi elde edebildim :)

İki ürün arasında sizce hangisi daha mantıklı olur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı