Zincir marketlerin nakit para kabul etmemesi

626016

Decapat
Makaleler
10
Yer
Türkiye
Merhaba, geçen gün evdeki eksikleri tamamlamak için zincir marketlerden birine gittim. Alacagim şey birkaç parçaydı. Bu sebeple bende yanıma nakit aldım. Kasaya gectigimde kasiyer bana nakit değil kart geçtiğini söyledi. Sebebi peki ne sizce?
Gün boyunca yapılan nakit alışverişlerin ATM'ye gidip şirket hesabına yatırılması. Elim boş eve döndüm. Birkaç gün sonra yine zincir marketlerden birine gittim önümdeki müşterini 500 TL'lik alışveriş yapmıştı. Kasiyer 1000 TL çekeceğini ve 500 TL geri vereceğini söyledi.
Eskiden kart kullandırma yan marketler şimdi nakit kullandirmiyor.
Peki siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Eskiden kart kullandırmak istemiyorlardı çünkü komisyonlar çok yüksekti ve bankayla anlaşmaya bağlı o para satıcıya 1 hafta 15 gün gibi sürelerde geçiyordu. Artık bu minimum düzeye hatta bizim şirket gibi yerlerde sıfıra düşürüldü. Bir de artık herkes kart kullanıyor. Ya düzene ayak uyduracaklar ya da modernliğin altında ezilip yok olacaklar.

Eskiden kart kullandırmak istemiyorlardı çünkü komisyonlar çok yüksekti ve bankayla anlaşmaya bağlı o para satıcıya 1 hafta 15 gün gibi sürelerde geçiyordu. Artık bu minimum düzeye hatta bizim şirket gibi yerlerde sıfıra düşürüldü. Bir de artık herkes kart kullanıyor. Ya düzene ayak uyduracaklar ya da modernliğin altında ezilip yok olacaklar.

Hocam sizde doğru söylüyorsunuz ama nakit kullandırmak nedir?

Kasaya gectigimde kasiyer bana nakit değil kart geçtiğini söyledi. Sebebi peki ne sizce?
Nadiren de olsa bende denk geliyorum. Bazen kasada bozuk para kalmamış oluyor, başka sebebi de olabilir.

Böyle yapan yerlere aşırı uyuz oluyorum. İlla çantaya 300-400 TL'lik ürün atıp o günkü ücretini çöp edeceksin. Markette nakit para olup olmaması senin veya benim sorunum değil, girdiğimizde istediğimiz ürünü nakit veya kart istediğimiz şekilde alma hakkımız var. Kafalarına göre iş yapıyorlar sonra biz laf edince çalışanlara bu kadar yüklenmeyin diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı