Zincir marketlerin dolara bağlı fiyat değil duruma göre fiyatlandırma uygulaması

DarKSaGaa

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Üretim maliyeti 0.65 dolar olan bir yağı, an itibari ile 26 liraya almamız normal değil arkadaşlar.

Cidden açın gözünüzü zincir marketlerin stok yapması çok vahim. Bizim kadar fırsatçı bir millet yok. Sözde Müslümanız.(!)

Ne zaman markette bir şey olmasa "sayım var" deniliyor.

Üretim maliyeti 0.65 dolar olan bir yağı, an itibari ile 26 liraya almamız normal değil arkadaşlar.

Cidden açın gözünüzü zincir marketlerin stok yapması çok vahim. Bizim kadar fırsatçı bir millet yok. Sözde Müslümanız.(!)

Ne zaman markette bir şey olmasa "sayım var" deniliyor.
Kardeşim sana şunu sormak istiyorum. Yağ üretilir ürerilmez markete kutunun içine mi ışınlanıyor?

Stok mu? Doğru ya reis açıklama yaptı 'bu pahalılığın sebebi stokçular' diye😃 Dolar olmuş neredeyse 17 hala suçu başkalarında arıyorlar ve görüyoruz ki ne yazık ki buna inanan aklı kıt, kör bir tayfa var.
Cidden açın gözünüzü
Bunu diyenin daha pahalılığın asıl sebebinden haberi olmaması ayrı bir ironi.

Son düzenleme:
Üretilen ürün tüketiciye ulaşana kadar birçok vergiden ve birçok kişinin elinden geçerek kar oranı artıyor ve son tüketicinin eline ulaşıyor.

Hadi vergiyi ve kar oranını geçelim. Bu ürünlerin lojistiğinde yaktığın mazottan tut hammaddesine kadar dışarıdan alım yaptığında birkaç haftada 3-4 lira artan dolar karşısında fiyatlar böyle katlanıyor.

Yani senin aldığın sudan, ekmeğe kadar her şey zamlanacak çünkü su bile mazotla yani dışarıdan dolarla aldığın bir ürünle taşınıyor.

İyi günlerimiz diyorum. Bu kış çok sert geçecek.

Stok mu? Doğru ya reis açıklama yaptı 'bu pahalılığın sebebi stokçular' diye😃 Dolar olmuş neredeyse 17 hala suçu başkalarında arıyorlar ve görüyoruz ki ne yazık ki buna inanan aklı kıt, kör bir tayfa var.

Bunu diyenin daha pahalılığın asıl sebebinden haberi olmaması ayrı bir ironi.
Hocam doların yükselmesinden bahsetmiyorum. Ki sorumluları da desteklemiyorum. Ama marketler de masum değil değindiğim nokta bu profilimde yaptığım haberlere bakarsanız anlarsınız.

Dolar %1 oranında artıyor diyelim ama stokçularla beraber bu oran %2 falan oluyor.
Bunda vergilerin katkısı da büyük ama benzin vb. etkenlerle alakası olduğunu düşünmüyorum. Her mağazaya haftada 3 kere stok geldi artışlardan önce.

Hocam doların yükselmesinden bahsetmiyorum. Ki sorumluları da desteklemiyorum. Ama marketler de masum değil değindiğim nokta bu profilimde yaptığım haberlere bakarsanız anlarsınız.

Dolar %1 oranında artıyor diyelim ama stokçularla beraber bu oran %2 falan oluyor.
Bunda vergilerin katkısı da büyük ama benzin vb. etkenlerle alakası olduğunu düşünmüyorum. Her mağazaya haftada 3 kere stok geldi artışlardan önce.
O stokları markete kamyonlar getirdi. Kamyonun yaktığı mazot zamlı, lastiği zamlı, yedek parçası zamlı. Yağ yerden çıkmıyor sonuçta. Bu bitkinin tohumu zamlı, gübresi zamlı, sularken harcanan elektrik zamlı, çalışan işçinin ücretleri zamlı. Herkes ucuza yiyip içmek istiyor ama üretim maliyetlerinden bir haberler.

O stokları markete kamyonlar getirdi. Kamyonun yaktığı mazot zamlı, lastiği zamlı, yedek parçası zamlı. Yağ yerden çıkmıyor sonuçta. Bu bitkinin tohumu zamlı, gübresi zamlı, sularken harcanan elektrik zamlı, çalışan işçinin ücretleri zamlı. Herkes ucuza yiyip içmek istiyor ama üretim maliyetlerinden bir haberler.
Hocam zamlardan önce geldi gözümün önünde oldu. Anlatamadım sanırım, düzenli olarak gittiğim market 3 kutu ürün getirdi diyelim, bunları 2 zam boyunca satmadı öyle bir hesap yani.

Geri
Yukarı