ZİO Kargoya verilmemiş ürünü iade etmiyor

Xenithral

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 5600 4.65GHz PBO
MOBO: ASUS B450M DRAGON
GPU: PALIT RTX 3060
DISPLAY: AOC 25G3ZM 240Hz 0.5Ms AH-VA
01.09.2023 tarihinde ZİO'dan koltuk sipariş ettim. Koltuğa sadece site içinde bulunan eklentilerden ekledim, herhangi bir dikiş nakış yaptırmadım.

05.09 saat 11.04 Tarihinde iptal için yazdığımda talebimin işleme koyulduğunu söylediler. Ardından 4 saat sonra yani 15.00 civarlarında kargoya verdiklerini gördüm, sonrasında kendilerini aradığımda muhasebeye sorduklarını ve ürünün faturasını kesildiğini iptal olamayacağını söylediler. Fatura da 15.00 civarı kesilmiş, yani kesmeyebilirlerdi.

Sitelerinde de "ürünler kişi özel üretildiğinden dolayı iade söz konusu değildir" yazıyor. İyi de ben kendime özel bir ürün yaptırmadım ki deposundaki ürünü aldı bana kargoladı ben dikiş nakış ya da isimin bir yere yazdırma tarzı bir şey yapmadım ürünü modifikasyon seçeneklerinden 2-3 eklenti ile birlikte aldım koltuğu herhangi bir delme deşme işlemine maruz bıraktırmadım.

O kadar müşteri memnuniyetinden bahseden bir firma sadece kargo ücretini ödeyerek neden beni memnun bırakmak istemez ki? Üstelik diyorlar ki size bir jest yapalım ürünün yanında birkaç şey gönderelim kardeşim sen benim iade etmek istediğim ürünü alsana neden sen bana jest yapmak istiyorsun?

Tüketici hakem heyeti konusuna gelince de bu konuda haklı olduklarını, hiçbir şekilde iade almadıklarını hatta depolarında 6 aydır iadede duran bir koltuk olduğunu ve müşteriye ödeme yapmadıklarını belirttiler vay be övgüye bak :D

Sonuç itibarıyla ben bunların peşlerini bırakmayacağım her yere şikayet yazacağım ve bana durup dururken bankaya boşu boşuna faiz ödettirecekler.

Zaten bu konuda kendilerine dava da açacağım sürekli uzarsa. Bu firmayı kesinlikle önermiyorum.

Geçtiğimiz günlerde de aynı sorunu EXVEGA firması ile yaşadım, bana özel yastık basmalarına rağmen ve tarafıma kargo göndermelerine rağmen ücretimi tamamen iade edecekler. Büyük ihtimalle gidip IKEA'dan düzgün bir ofis koltuğu alacağım bu tür firmalardan uzak durmanızı öneririm.

NOT: Bu yazı firmaya bir talep değildir, buradaki yazıyı görüp herhangi bir olumlu işlem yapması suçlarını örtmez. Politikalarını tamamen değiştirmeliler."potansiyel müşteri memnuniyeti" adına olabildiğince yere yazacağım bu yazıyı. Ben zaten paramı geri alacağım, iş zorlanırsa fazlasıyla geri alacağım. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-09-05-23-45-29-173_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2023-09-05-23-45-29-173_com.whatsapp.jpg
    113,5 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
01.09.2023 tarihinde Zio'dan koltuk sipariş ettim. Koltuğa sadece site içinde bulunan eklentilerden ekledim, herhangi bir dikiş nakış yaptırmadım.

03.09 tarihinde iptal için yazdığımda işleme koyulduğunu söylediler. Ardından 3 saat sonra kargoya verdiklerini gördüm, sonrasında kendilerini aradığımda muhasebeye sorduklarını ve ürünün faturasını kesildiğini iptal olamayacağını söylediler.

Sitelerinde de "ürünler kişi özel üretildiğinden dolayı tarih söz konusu değildir" yazıyor. İyi de ben kendime özel bir ürün yaptırmadım ki deposundaki ürünü aldı bana kargoladı ben dikiş nakış ya da isimin bir yere yazdırma tarzı bir şey yapmadım ürünü modifikasyon seçeneklerinden 2-3 eklenti ile birlikte aldım koltuğu herhangi bir delme deşme işlemine maruz bıraktırmadım.

O kadar müşteri memnuniyetinden bahseden bir firma sadece kargo ücretini ödeyerek neden beni memnun bırakmak istemez ki? Üstelik diyorlar ki size bir jest yapalım ürünün yanında birkaç şey gönderelim kardeşim sen benim iade etmek istediğim ürünü alsana neden sen bana jet yapmak istiyorsun?

Tüketici hakem heyeti konusuna gelince de bu konuda haklı olduklarını, hiçbir şekilde iade almadıklarını hatta depolarında 6 aydır iadede duran bir koltuk olduğunu ve müşteriye ödeme yapmadıklarını belirttiler vay be övgüye bak :D

Sonuç itibarıyla ben bunların peşlerini bırakmayacağım her yere şikayet yazacağım ve bana durup dururken bankaya boşu boşuna faiz ödettirecekler.

Zaten bu konuda kendilerine dava da açacağım sürekli uzarsa. Bu firmayı kesinlikle önermiyorum.

Geçtiğimiz günlerde de aynı sorunu Exvega firması ile yaşadım, bana özel yastık basmalarına rağmen ve tarafıma kargo göndermelerine rağmen ücretimi tamamen iade edecekler. Büyük ihtimalle gidip IKEA'dan düzgün bir ofis koltuğu alacağım bu tür firmalardan uzak durmanızı öneririm.

Şikayet var.

Şikayet var sadece başınıza gelen olaya anlatmaya yarıyor, şahsen hiçbir firmanın konu sahibinin yaşadığı soruna çözüm ürettiklerini görmedim. Eğer bir şey almadan önce firmanın şikayet varına bakarsanız işinize yarayabilir, ama bu durum için pek geçerli değil gibi.

Şikayet var sadece başınıza gelen olaya anlatmaya yarıyor, şahsen hiçbir firmanın konu sahibinin yaşadığı soruna çözüm ürettiklerini görmedim. Eğer bir şey almadan önce firmanın şikayet varına bakarsanız işinize yarayabilir, ama bu durum için pek geçerli değil gibi.
Evet kesinlikle. Benim hatam firmanın iade kısmına bakmamak oldu bu tür konular adına fikir edinip almazdım büyük ihtimal. Çünkü biraz fazla fikir değiştiriyorum iade konusunda sabıkam kirli. (Kullanılmış ürün iade etmiyorum tabii, nihai karara zor varıyorum).

Fakat iade almıyoruz yazmaları pek bir şey ifade etmiyor. Sonuçta buradan ürün alıyorsanız evinizi yağmalayabiliriz de yazabilirler :D

Seve seve geri alacaklar.

Bir tarafda hiç bir işlem yapmamalarına ve kargo göndermemelerine rağmen iade yapmayan zio, diğer tarafda size özel üretim yastık yapıp kargoya vermiş buna rağmen kesinti yapmadan iade yapan exvega.

burada iade yapmayı kabul etmeyen exvega olsaydı, üretim yapmışlar, kargo parası ödemişler haklılık payları var diye düşünebilirdik. ironik bir durum.

Zio dan sipariş vermeden önce iyi düşünmek gerekiyor demek ki, exvega müşteri hizmetlerinide zararı sineye çekip müşteriyi mutlu etmeye çalıştıkları için kutlamak lazım.

Bir tarafda hiç bir işlem yapmamalarına ve kargo göndermemelerine rağmen iade yapmayan zio, diğer tarafda size özel üretim yastık yapıp kargoya vermiş buna rağmen kesinti yapmadan iade yapan exvega.

burada iade yapmayı kabul etmeyen exvega olsaydı, üretim yapmışlar, kargo parası ödemişler haklılık payları var diye düşünebilirdik. ironik bir durum.

Zio dan sipariş vermeden önce iyi düşünmek gerekiyor demek ki, exvega müşteri hizmetlerinide zararı sineye çekip müşteriyi mutlu etmeye çalıştıkları için kutlamak lazım.
Evet kesinlikle. IKEA koltukları aklımda olmasaydı kesinlikle EXVEGA alırdım. En azından önereceğim artık.

Bu arada gelişmeyi paylaşayım:

Screenshot_2023-09-06-18-03-27-001_com.whatsapp.jpg

Screenshot_2023-09-06-18-03-32-054_com.whatsapp~2.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı