İnceleme Zio Venom Gaming premium kumaş

İlk önce Koltuk almadan önce bazı modeller vardı aklımda. XMAX , Andromeda, Hp , Cougar, Hawk, Razer, Zio. Aklımda sağlam olmaları nedeniyle Hp , Caugar ve Razer vardı ama deri olduğundan dolayı vaz geçtim. Deride çatlama olabilir ve en önemlisi terletir diye. Yoksa oldukça sağlam koltuklar. Bu yüzden ihtimaller XMAX, Andromeda, Zio ve Hawk'a düştü. XMAX yeni bir marka olduğu için nasıl olur diye güven vermedğinden dolayı onu da ihtimallerden çıkarttım. Hawk ise koltuk hakkında çok bilgi vermemesi ve bir çok sorunu sebebiyle vazgeçtim. O yüzden geriye sadece 2 ihtimal kaldı. Zio ve Exvega. İlk başta aklımda Exvega vardı ama forumda koltuk incelemelerine bakınca Exvega'yı öven de çoktu gömen de. Ama alınmaması gerekeni söyleyenler daha fazlaydı. Bu yüzden Zio'yu tercih ettim. Zio'da da övenler ve gömenler de vardı ama gömenler yok denilecek kadar azdı. Aynı zamanda Zio'nun Whatsapp desteği de bilgi almam da çok yardımcı oldu. Yaklaşık 35 soru sordum ve hepsine de bıkmadan detaylı bir şekilde cevap verdiler. Şimdi incelemeye geçebilirim.
1-Sipariş
Ürünümün rengini Premium kumaş seçtim. Kolu Standart seçtim, 4D o kadar para vermeye gerek yok diye düşendim ve arkadaşımın koltuğunda 4D kol var, bugüne kadar hiç 4D kol özelliklerini bile kullanmamış. Tek bana ihtiyaç olan yukarı aşağı ve ileri geri oynaması dedi. Bana da mantıklı geldi o yüzden ben de Standart kol aldım. Ayak olarak standart siyah aldım.Mekanizma olarak ise 180 derece Multi-Tilt aldım. Ve kurulu olarak gelmesini istedim. Extra olarak Visco sünger ve Kol desteği de eklettim. Bence alacaksınız kesinlikle Visco desteği ekleyin.
1712233527556.png

2-Kargo süreci
Siparişimi 25 Mart 2024 Pazartesi sipariş verdim. 5 günün sonunda ürünüm kargoya verildi. Sitelerinde Standart siparişler için: 2 hafta ve Özel siparişler için: 3 hafta hazırlanış yazıyordu. Ama benimki 5 gün içinde hazır oldu ve kargoya verildi. Kargom ise evime 3 Nisan Çarşamba günü elime ulaştı. Yani Sipariş verilmesinden itibaren yaklaşık 1 hafta süreçte elime ulaştı. Kötü yanı kargo desi ağırlığını aştığı için dairemin önüne kadar kargoya getirmedi. Apartmanın önüne kadar getirdi. Evime yukarı kadar ben çıkarttım. Kargo firması ise Aras Kargo.
(+) Sitede yazan süreden çok daha erken gelmesi.
(-) Kargo desi sınırı aştığı için daire önüne kadar kargonun gelmemesi.
1712229581456.jpeg

3-Paketlenme
Paketlemeyi gerçekten çok güzel ve nizamı yapmışlar. Her şeyi naylon patpat ile sarmışlar. Kurulu gelsin dediğimden dolayı kurulum ile çok uğraşmadım tek yaptığım koltuğu tekere oturtmak oldu. Ve yaklaşık 3 dakikamı aldı. Ekstra olarak içinden telefona yapışabilen telefon tutacağı ile alyan da çıktı.
1712233816526.jpeg

1712230422313.jpeg

4-Kumaş
Kumaşı Premium seçtim ve rengi gerçekten hoş. Ama babyface kumaş gibi el ile ileri geri yaptıkça kumaşın rengi de değişiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1712230802473.jpeg
1712230818491.jpeg

5-Yastıkları
Boyun ve Bel yastığı olarak geliyor. Ben extradan kolçak yastığı da aldım. Yastıkların hepsi ayarlanabiliyor ve fermuarlı olduğundan dolayı içini açıp istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz veya yıkayabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
1712231055540.jpeg
1712231084875.jpeg
1712231097523.jpeg

6-Kolçaklar
Kolçakları yukarı aşağıya ve ileri geri gidebiliyor. Tabii ben Standart kol seçtiğimden dolayı böyle. Siz 4D seçebilirsiniz. Ama ben o kadar fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum. Eksi olarak kolçakları nedense çok hafif sallanıyor.
1712232540301.jpeg

7-Mekanizmaları
Ben 180 derece Multi-Tilt mekanizma ekledim. Araştırdğım kadarıyla standart mekanizmadan daha sağlam ve extra olarak 180 derecede yatabiliyor. Aynı zamanda sırt kısmına eğim verebiliyorsunuz. Ve en beğendiğim özelliği garip gelebilir ama koltuğu yukarı doğru veya aşağı doğru hareket ettirdiğimiz de arabalardaki air gibi tıs tıs diye ses geliyor.
1712231647672.jpeg
1712231659027.jpeg
1712231688702.jpeg
1712231707831.jpeg

8-Ayakları
Ayakları metal ve gerçekten sağlam duruyor. Ben çizgisiz düz siyah tercih ettim. Siz isterseniz çizgili de tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda da tekerler için de bir çok seçenek var. Ben standart parke çizmez tekerlek seçtim.
9-Koltuğun Resimleri
1712231943598.jpeg
1712231953686.jpeg
1712231995079.png

10- Rahatlık ve Bitiriş
Dün gece 5 saat koltukta oyun oynadım ve ne bir terletme ne de bir rahatsızlık hissettim. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim bel yastığı aşırı rahat. Ama boyun yastığı için aynı şeyi söyleyemeceğim. Bana sert geldi. Özelliği mi sert olması bilemedim. Ama gerçekten bel yastığı çok iyi. Koltuk hakkında merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz.
11-Koltuğumun Öncesi ve Sonrası
Adsız.png

Son düzenleme:
Öncelikle teşekkürler inceleme için ben de iki koltuk arasında kalmıştım benim için güzel bir inceleme oldu açıkçası. Andromeda ve zio arasında sürekli gidip geliyorum :D

Aynı şekilde ben de ikisi arasında kalıp Zio'yu tercih ettim. Ama şu an andremode daha ucuz. Bütçe çok yok ise o da tercih edilebilir.

Aynısının siyahını kullanıyorum. Kolçak yastıkları hiç stabil durmuyor maalesef. Direkt entegre olsaydı daha iyi olurdu. Fena bulmuyorum ama şimdiki aklım olsaydı Andromeda alırdım. Daha konforlu görünüyor.

Hocam selamlar, öncelikle mutlu sağlıklı günlerde kullanın inşallah. Oyuncu koltukları gerçekten hayatımızda önemli bir yer edinmeye başladı aynı zamanda markalar, modeller arası rekabet de çok arttı. İncelemenizde belirttiğiniz gibi andromeda hakkında çok fazla yorum var ancak zio da bu kadar olmuyor, ben bunun Exvega Andromedanın satış rakamlarının çok daha yüksek olduğu için daha fazla reaksiyon olduğunu düşünüyorum. Bu sene 2024 sürümü yayımlandı ve çok başarılı görünüyor, zio'lar ise yaklaşık 4-5 yıldır aynı ürünler ve herhangi bir güncelleme almadılar.

Objektif davranarak yapacağım yorum ise, aldığınız koltuk modeli kendini ispatlamış ve size verim sağlayacak bir ürün. orta vadede kolçakları yenilemeniz gerekecektir büyük ihtimalle. Kaliteli bir ürün.
Ancak fiyat noktasında 9k pahalı, indirimle 8.200 e gelmeside bu durumu kurtarmıyor. Exvega'nın Andromedası, xDrive'ın Ankası, Hawk'ın Fame modelleriyle kıyaslyacak olursak zionun bu modeli biraz daha zayıf kalıyor. Bu modelin ortalama etmesi gereken para 6-7k arasıydı bence.

İnceleme için çok teşekkürler. Ben de çok kararsızdım Zio'ya daha yakındım ve Zio almaya karar verdim. Kendi markasını övmek için yalan yanlış bilgiler vererek kullanıcı yorumuymuş gibi milleti kandırmaya çalışanlar (👆) gibi değil gayet objektif yorumlamışsınız. Elinize sağlık video falan çekmişsiniz uğraşmışsınız

Bel fıtığı olduğum için yeni koltuk arayışına girdim bir dünya marka varmış hiç bilmiyordum bana en öncelikli şey sağlam olması çünkü bacak taraflarını zamanın da çok kırdım tekerlekleri kırıldı insan gibi oturmadığım için galiba :D şimdi bel fıtığı olmuşum bu yüzden hem sağlam hemde rahat belim i ağrıtmayacak birşey ararken testinizi gördüm teşekkür ederim tek sıkıntı herşeyi toplama gibi yapmak en sevmediğim şey bu bana kardeşim en iyi koltuğumuz bu en sağlamıda bu fiyatıda bu deseler alsam daha iyi geliyor şimdi yok koltuk desteği yok osu busu işin içine girince anlamadığım için aklımı karıştırıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı