Ziraat Bankası ATM'si paramı yuttu

Mr. Enver

Hectopat
Yer
Old Trafford
Daha fazla  
Meslek
Muhasebeci
5 Nisan tarihinde Ziraat Katılım'ın şube ATM'sinden 5.000 TL para çekme işlemi yapmaya çalıştım. Ancak, ATM "paranız hazırlanıyor" kısmında biraz beklettikten sonra, "paranız verilirken bir hata oluştu" uyarısıyla karşılaştım ve para verilmedi. Hesabıma baktığımda ise para çekilmiş gözüküyordu. Hemen müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirdim ve ATM numarasını paylaştım. Bildirimimi oluşturdular ancak o günden bu yana 16 gün geçmesine rağmen herhangi bir gelişme olmadı. Müşteri hizmetleri, para sayımının yapılmadığını ve bayram tatili gibi faktörlerin işleri geciktirdiğini söylüyorlar. Ancak, bayram tatilini dikkate almasak bile neredeyse 6 gün iş günü geçmiş durumda. Bu sürecin uzamasından ve paramın gümbürtüye riskinden endişe ediyorum, çünkü benzer durumu yaşayan kişilerin şikayetlerini gördüm. Sizce nasıl bir yol çizmeliyim?

Teşekkürler.

5 Nisan tarihinde Ziraat Katılım'ın şube ATM'sinden 5.000 TL para çekme işlemi yapmaya çalıştım. Ancak, ATM "paranız hazırlanıyor" kısmında biraz beklettikten sonra, "paranız verilirken bir hata oluştu" uyarısıyla karşılaştım ve para verilmedi. Hesabıma baktığımda ise para çekilmiş gözüküyordu. Hemen müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirdim ve ATM numarasını paylaştım. Bildirimimi oluşturdular ancak o günden bu yana 16 gün geçmesine rağmen herhangi bir gelişme olmadı. Müşteri hizmetleri, para sayımının yapılmadığını ve bayram tatili gibi faktörlerin işleri geciktirdiğini söylüyorlar. Ancak, bayram tatilini dikkate almasak bile neredeyse 6 gün iş günü geçmiş durumda. Bu sürecin uzamasından ve paramın gümbürtüye riskinden endişe ediyorum, çünkü benzer durumu yaşayan kişilerin şikayetlerini gördüm. Sizce nasıl bir yol çizmeliyim?

Teşekkürler.
Bankaya git, müşteri temsilcilerini ara. ATM'de 5.000₺ para olmadığı için hata almışsındır muhtemelen.

Aynısı YapıKredi ATM'sinde bir vatandaşa olmuştu ve anında müşteri temsilcilerini aradık, çözdük.

Teşekkürler.

Şubeye gidin ve tepkinizi koyun hocam. Ve durum devam ederse şikayet edeceğinizi söyleyin bu en doğal hakkınız.

5 Nisan tarihinde ziraat katılım'ın şube ATM'sinden 5.000 TL para çekme işlemi yapmaya çalıştım. Ancak, ATM "paranız hazırlanıyor" kısmında biraz beklettikten sonra, "paranız verilirken bir hata oluştu" uyarısıyla karşılaştım ve para verilmedi. Hesabıma baktığımda ise para çekilmiş gözüküyordu. Hemen müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirdim ve ATM numarasını paylaştım. Bildirimimi oluşturdular ancak o günden bu yana 16 gün geçmesine rağmen herhangi bir gelişme olmadı. Müşteri hizmetleri, para sayımının yapılmadığını ve bayram tatili gibi faktörlerin işleri geciktirdiğini söylüyorlar. Ancak, bayram tatilini dikkate almasak bile neredeyse 6 gün iş günü geçmiş durumda. Bu sürecin uzamasından ve paramın gümbürtüye riskinden endişe ediyorum, çünkü benzer durumu yaşayan kişilerin şikayetlerini gördüm. Sizce nasıl bir yol çizmeliyim?

Teşekkürler.

Çok yaşanıyor bunun gibi vakalar bende yaşamıştım takip etmek gerekiyor süreci hep.

Aslında direkt hesabına iade yapılması gerekiyor. Garanti de durum böyle. QR kod ile para çekmiştim ama hata vermişti. Para anında iade olarak gelmişti.

Teşekkürler.

Nadirende olsa böyle durumlar yaşanabiliyor. Aylık kasa sayımı işleminde fazla çıkan para sistemde görünüyor ve ATM'nin bulunduğu bölge müdürlüğüne bildiriliyor. Bu para ile ilgili şikayet kayıtları düşüyor sisteme. ATM üzerinde bakıma gitmedikleri sürece belli olmaz. Arada müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almaya çalışın. Ayrıca şubeye gidip durumu oradaki görevliden ziyade şube yetkilisine iletin ki özel olarak ilgilensin. Bir şekilde size yardımcı olacaklardır. Paranız gümbürtüye gitmez. Bu bankanın teknoloji biriminde çalışan bir mühendisim. Kaybolan 1 TL'nin de fazla çıkan 1 TL'nin de peşinde koşuluyor.

Nadirende olsa böyle durumlar yaşanabiliyor. Aylık kasa sayımı işleminde fazla çıkan para sistemde görünüyor ve ATM'nin bulunduğu bölge müdürlüğüne bildiriliyor. Bu para ile ilgili şikayet kayıtları düşüyor sisteme. ATM üzerinde bakıma gitmedikleri sürece belli olmaz. Arada müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almaya çalışın. Ayrıca şubeye gidip durumu oradaki görevliden ziyade şube yetkilisine iletin ki özel olarak ilgilensin. Bir şekilde size yardımcı olacaklardır. Paranız gümbürtüye gitmez. Bu bankanın teknoloji biriminde çalışan bir mühendisim. Kaybolan 1 TL'nin de fazla çıkan 1 TL'nin de peşinde koşuluyor.
Bu arada ATM'lerde para kalmıyor ve para verilirken hata oluşturuldu diyor çok kullanılmayan bazı ATM'lere para yüklemiyorlar geç yüklüyorlar, sabretmeniz gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada ATM'lerde para kalmıyor ve para verilirken hata oluşturuldu diyor çok kullanılmayan bazı ATM'lere para yüklemiyorlar geç yüklüyolar sabretmeniz gerekir.

Yeni kurulan ATM'lerde bu şekilde olmuyorda sanırım dediğiniz durum eski ATM'lerde halen var. Yeni ATM'lerde haznede para olmadığında para çekerken şu an hizmet veremiyoruz gibi uyarılar çıkıyor olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocalarım ayın 24'ünde kredi kartının ekstre ödemesi var o yüzden bir an önce çözüme kavuşmasını istiyorum ama bunlara kalırsa yatırmaya niyetleri yok gibi. Ayriyeten ATM aşırı işlek bir yerde ve şube ATM'si olduğu için içinde para kalmama gibi bir durum olduğunu sanmıyorum benden sonra başka kişiler işlem yapmaya devam etti çünkü.

Geri
Yukarı