Ziraat Bankası Habersizce Harçlık Avans Tahsilatı Aldı

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar, bugün itibari ile KYK öğrenim kredim hesabıma geçti. Yeni fiyatıyla hesabımdaydı 1 saat önce ancak az önce baktığımda benden harçlık avans tahsilatı adı altında 66 TL tutarında bir ödeme almış. Kartlarımı sıkı sıkıya takip eden birisi olarak böyle bir ödeme yapmadım. Ancak biraz araştırdığımda Şikayetvar sitesine dün itibari ile benim gibi birçok kişinin şikayette bulunduğunu gördüm.

Böyle bir harcama yapmadım ben ama tahsil etti benden otomatik olarak bunu. Sizce sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam banka kartınızın harcamalarım kısmına bir bakın isterseniz. Fark etmeden banka kartıyla harcama yapmadığınıza eminseniz, harcama dökümünüzde de herhangi bir harcama yoksa müşteri hizmetlerini arayın.

Birçok kişinin benzer şikayette bulunması da ilginç, bu kadar yaygın bir hata neden olmuştur açıklama beklemek gerekir, tahmin yürütmek zor.

Kredi kartı özelliği aktif değilse temassız ödemeler banka kartından, aktifse krediden çekiliyor. Belki bununla ilgili bir sorun olmuş, bütün temassızları bankadan çekmiş olabilirler.

Bu çok normal bir şey. Eğer bütçede 0'a düşersen ve yine harcama yaparsan otomatik öder. Aynı şekilde temassız ödeme yaptığında da buradan ödeniyordu sanırım.

Tekrar tekrar kontrol ettim arkadaşlar karttan temassız ödeme vs yapmadım, yaptığım harcamalarda da banka kartımda para yüklüydü. Yani hiçbir zaman eksiye inmedi kartım buna titizlikle dikkat ettim.

Tekrar tekrar kontrol ettim arkadaşlar karttan temassız ödeme vs yapmadım, yaptığım harcamalarda da banka kartımda para yüklüydü. Yani hiçbir zaman eksiye inmedi kartım buna titizlikle dikkat ettim.
Bunun kontrolünü Ziraat Mobil uygulamasında hesap kısmından değil kartlarım kısmından yaptınız değil mi?

İtiraz edin, inceleyip iade ederler. Belki yine bir hata olup hesaptaki para yerine avanstan çekmiş olabilir.

Bu kadar insanda farklı farklı meblalarda ödeme çıkıyorsa, bu tarz bir sıkıntı yaşanmıştır herhalde diye düşünüyorum.

Arkadaşlar, bugün itibari ile kyk öğrenim kredim hesabıma geçti. Yeni fiyatıyla hesabımdaydı 1 saat önce ancak az önce baktığımda benden harçlık avans tahsilatı adı altında 66 TL tutarında bir ödeme almış. Kartlarımı sıkı sıkıya takip eden birisi olarak böyle bir ödeme yapmadım. Ancak biraz araştırdığımda Şikayetvar sitesine dün itibari ile benim gibi birçok kişinin şikayette bulunduğunu gördüm.

Böyle bir harcama yapmadım ben ama tahsil etti benden otomatik olarak bunu. Sizce sebebi nedir?

Eğer hesabında para yoksa yine harcama yapabiliyorsun bunu sana harçlık adı altında veriyorlar ve hesabına bursun veya kredin yatarsa çekiyor. Durduk yere çektiğini ilk defa duydum uzun süredir genç kart kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı