Ziraat Bankası vs. Türkiye İş Bankası

undundund

Centipat
Para biriktirme, altın biriktirme işleri için hangisini önerirsiniz?

ATM bolluğu için İş Bank cazip geliyor.

Sırtımı kamuya yaslamak için Ziraat Bank cazip geliyor.

İşin içinden çıkamadım.

Kredi kartı konusunda Garanti BBVA Miles& Smiles ile yol arkadaşlığımız var. Kendisini severim. Ondan ötürü ikinci, yancı bir banka diyorum. Bir özel varken, bir de kamu mu olsa?

Ne önerirsiniz? Siz nasıl yapıyorsunuz?

13 tane bankada hesabım var ve favorim İş Bankası. Bankamatik Kartı da Maximum Kredi Kartı da mükemmel. Hem kampanyaları hem de hizmetleri ile. Sanal CCV2 ve uygulamaları da hoş. Bankamatik ve şube sayısına diyecek bir şey yok zaten.

Altın hesabı olarak yine de ING’ye de göz atabilirsiniz diye düşünüyorum.

Hocam, ne yaptınız siz? 13 banka ne demek :D?
Sadece İş Bankası, Garanti ve Akbank’ta kredi kartım var. Diğerlerini arada bir kampanyalar, havale/EFT veya yakındaki bankamatikler için kullanıyorum.

Aralarından en sinir bozucu olanı TEB. Sistemleri rezalet. Belki de İş Bankası çok daha kaliteli diye öyle geliyordur. :D

13 tane bankada hesabım var ve favorim İş Bankası. Bankamatik Kartı da Maximum Kredi Kartı da mükemmel. Hem kampanyaları hem de hizmetleri ile. Sanal CCV2 ve uygulamaları da hoş. Bankamatik ve şube sayısına diyecek bir şey yok zaten.

Altın hesabı olarak yine de ING’ye de göz atabilirsiniz diye düşünüyorum.
Üstad cevap için çok teşekkür ederim.

İş Bankası bende de ayrı bir güven oluşturuyor. Atatürk'ten ötürü ama sürekli bunu kamulaştırma çabaları vs. Acaba bankanın başına bir hal gelir mi? Kepenkler iner mi diye düşünüyorum bir yandan.

Kamu bankasına da bir yandan devlet diye güveniyorum, bir yandan devlet diye gene güvenmiyorum :D Arada kaldım.

Acaba bankanın başına bir hal gelir mi? Kepenkler iner mi diye düşünüyorum bir yandan.
En kötü ihtimalle 150.000 TL mevduat güvende oluyor. Bankalar arası dağıtılabilir üzerindeki mevduat da fakat İş Bankası herhalde batacak en son banka olur. Ülkeyle beraber falan batar batarsa ancak bence. Endişe etmezdim.

Ziraat Bankası’nın uygulamaları biraz geri kalmış açıkçası. Banka kuyruğu da kanser ediyor.

Bu açıklamanın altına imzamı atarım. Ben de 10-15 tane banka ile çalışıyorum, gerek mobil şubesi gerekse ATM arayüzü olarak en iyi banka İş Bankasıdır bana göre.

Ayrıca biz Türkiye'de yaşıyoruz, bundan 8-9 sene önce devletin onayladığı bankada parası olanlar şimdi hapishanedeler.

Türkiye'de her şey olabilir kısaca.

Geri
Yukarı