Ziya Kalkavan M.T.A.L Nasıl Bir Lise?

Biraz kişisel olabilir ama ödev, ders, arama gibi konular nasıldı sizin okuduğunuz okulda ? Ya da denizcilik liselerinde anadolu liselerinden daha ağır bir dsiplin, denetleme söz konusu mu? Bir de ben lise 2 de gitmeyi düşünüyorum şu mülakat olayı lise 2de de olur mu ?

Askeri okullar gibi katı disiplinleri yok. Kıyafet yönetmeliği ve cep telefonu, sigara konusunda katıydılar o kadar. Okula adam gibi saçla, düzgün üniforman ile gelirsen sorun yok. İlk zamanlar ayakkabılara da önem veriyorlardı ama sonra bıraktılar. Mülakat bizim zamanımızda okula girişte vardı sadece. Sağlık raporu da alıyorduk okula girişte. Lise 2 de mülakat olduğunu ilk sizden duydum. Alan tercihinde belki yapıyor olabilirler. Bizim okulda öyle birşey yoktu. Ödev ve ders konusu da hocasına bağlı ama anadolu lisesi seviyesinde bir okul olduğundan dolayı anadolu lisesinden aşağı bir durum bekleme derim. Oraya gelen hocaların seviyesi iyi hocalar sonuçta. Ama ilgin varsa ve gerçekten istiyorsan git derim. Bölümler okuluna göre değişebiliyor. Mesela İzmir Çeşme Ulusoy Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi'nde Yat Kaptanlığı bölümü var diye duymuştum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı