Ziya Selçuk istifa etti

Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk istifa etti. İstifa haberini günler önce Sözcü Gazetesi yazarı Sultan Uçar paylaşmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Milli Eğitim Bakanlığına Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Asıl soru şu olmalı: Ziya Selçuk'un istifa ettiğinden haberi var mı? Melih Bulu yalanlamıştı biliyorsunuz... Sonradan geri vites yapıp belki vazgeçerler diye liderinin fotoğraflarını falan paylaşmıştı.
Olmayabilir, demin de bahsettim. Hükümet içinde çok sevilen birisi değildi.

Ziya Selçuk da büyük ihtimal bu sebepten dolayı görevden alındı. Çünkü bildiğim kadarıyla hükümet içinde çok sevilen birisi değildi.
Sevilmemesini normal karşılıyorum. Aslında eğitim konusunda otorite kendinde olması gerekir normalde. Ancak günümüzde bu pek işlemiyor ne yazık ki. Bazen otorite kendiymiş gibi açıklama yapması, insanlar deli gibi tepki gösterirken dalga geçmesi, yer yer eğitime etki eden diğer siyasilere ters açıklamalar yapması gibi gibi sebeplerden dolayı en azından Türkiye'de hoş karşılanmamış olabilir. Halk zaten son dönemde pek hoşnut değildi.

Ziya Selçuk da büyük ihtimal bu sebepten dolayı görevden alındı. Çünkü bildiğim kadarıyla hükümet içinde çok sevilen birisi değildi.
Kimse kendisine silah zoruyla "hadi AKP hükümetinde bakan ol" diye diretmemiştir. Nasıl insanlarla bir araya geldiğinin farkında olabilecek yaştadır diye düşünüyorum. Ayrıca kardeşini de bu süre zarfında ihya ederken sanıyorum her şey akşam esintisi kıvamındaydı.

Not: Link düzenlendi.

Kimse kendisine silah zoruyla "hadi AKP hükümetinde bakan ol" diye diretmemiştir. Nasıl insanlarla bir araya geldiğinin farkında olabilecek yaştadır diye düşünüyorum. Ayrıca kardeşini de bu süre zarfında ihya ederken sanıyorum her şey akşam esintisi kıvamındaydı.
Sadece aldığım duyumlar bu yönde, kesin bir konuşma yapmadım farkındaysanız. İllaki baştan beri sevilmeyen birisini böyle bir göreve getirmezler ama göreve geldikten sonra sevmemeye başlamış olabilirler. Onu kast etmiştim ve birkaç iddia var bunun hakkında, yine de kesin konuşmuyorum.

Adamla aynı şeyi düşünüyorum yani okulların açılmasını istiyorum ama kurulan cümleler çok fark ediyor.
Elbette okulların düzgün ve normal bir şekilde açılmasını herkes ister. Ama şu durumda pek mantıklı görünmüyor.
Dediğiniz gibi kullanılan cümleler gerçekten fark ediyor. Ben "dışarda gezince sorun yok ama" diyen kişiye ve size aynı gözle bakmam.

Sözcü devletin mi sanıyorsun? 🤣

Resmi Gazete devletin işlettiği bir gazetedir ve ayrı bir markadır. Yani Sözcü gazetesi nasıl ayrı bir marka ve gazete ise Resmi Gazetede ayrı bir marka ve gazetedir; tek farkı devlete ait ve Cumhurbaşkanının kaleminde olan bir gazetedir, Cumhurbaşkanın aldığı tüm kararlar Resmi Gazetede her gün yayınlanır.

Sözcü devletin mi sanıyorsun? 🤣
Resmi Gazete olacak o. Siz yanlış anlamışsınız.
Elbette okulların düzgün ve normal bir şekilde açılmasını herkes ister. Ama şu durumda pek mantıklı görünmüyor.
Dediğiniz gibi kullanılan cümleler gerçekten fark ediyor. Ben "dışarda gezince sorun yok ama" diyen kişiye ve size aynı gözle bakmam.
Bende sizinle aynı düşünüyorum. Kurduğu cümleden dolayı ben bile sinirlendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı