Zonguldak hakkında ne düşünüyorsunuz?

Zonguldak'ta yaşayan biri olarak size zonguldağı yedirtmem. Zonguldak ucuz, denize kıyısı olan, gayet az Arap ve kaçak nüfusuna sahip, iş imkanları olan güzide bir yer.

Ereğlide değilseniz kötü. Ben merkezdeyim üniversite için geldim. Belki de İstanbul'dan geldiğim içindir bilemiyorum ama geldiğimden beri beni daraltıyor.

Zonguldak'ta yaşayan biri olarak size zonguldağı yedirtmem. Zonguldak ucuz, denize kıyısı olan, gayet az Arap ve kaçak nüfusuna sahip, iş imkanları olan güzide bir yer.

Zonguldağın hangi dağında fiyatlar ucuz? Neredeyse her şeyin fiyatı İstanbul'la aynı. Ben bir ucuzluk göremedim.

Zonguldağa depresif diyorsan Ankara ve İstanbul'u u hiç görmenişsindir.

Canlılık olarak İstanbul'un çeyreği etmez. Ankara'dan bahsetmiyorum bile. Kızılay tıklım tıklım.

Ereğlide değilseniz kötü. Ben merkezdeyim üniversite için geldim. Belki de İstanbul'dan geldiğim içindir bilemiyorum ama geldiğimden beri beni daraltıyor.

Zonguldağın hangi dağında fiyatlar ucuz? Neredeyse her şeyin fiyatı İstanbul'la aynı. Ben bir ucuzluk göremedim.

Ben Kozlu'dayım merkeze lise için geliyorum, ayrıca fiyatlar İstanbul'la aynı demeniz çok saçma.

Ya kral ucuz diyen benim sen ortaya bir iddia attın senin kanıtlaman lazım.

İlla pahalı diyorsan Kozlu'da bi' gez.

Lokantasından dönercisine, pastanesinden tatlıcısına fırsat bulduğum her yere girdim. Ucuza yiyebildiğim tek şey tavuk pilav oldu. O da 50TL idi. Buradaki dönercilerin çoğunun İstanbul'da da şubesi var. Fiyatlar aynı. Pastaneler her şeyi standart fiyattan veriyor yani o da aynı. Lokantalardaki çorba fiyatlarına kadar bir fark göremedim. Siz neyi ucuza alıyorsunuz? Ya da İstanbul'u cidden pahalı bir yer olarak mı görüyorsunuz? İstanbul işini bilen için birçok şehirle aynı. Tek sıkıntı kira fiyatları ve ulaşım.

Eşimin Ereğlili olmasından mütevellit gitmiş bulunduğum yer. Dümdüz ovada yaşayan biri olarak engebesinde zorlandım. Kömürün etkisinden dolayı olsa gerek merkezin havası çok kasvetli, kara. Ereğli genel olarak güzel, sahili güzel fakat dün itibariyle sel ve fırtına ile çok fazla zarar gördü.

Cennet vatanın her karış toprağı benim için aynı değerdedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı