Zoom canlı dersteyken işlemci 75 derece oluyor!

334155

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sakarya
Yaklaşık 1 ay önce bir arkadaş bu şekilde konu açmıştı. Zoom'da canlı ders esnasında işlemci sıcaklığım 70 derecelere kadar çıkıyor diye. Bugün benim başıma geldi aynısı. Şu an dersteyim ve işlemci sıcaklığı 75 dereceyi buluyor. Oyun oynarken bu kadar ısınmıyor, neden derste bu kadar ısınıyor? Ara sıra 74-73-72 oluyor, 68'e kadar düşüp tekrar fırlıyor. Normalde 45 dereceyi geçmezdi.

zoom.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 1 ay önce bir arkadaş bu şekilde konu açmıştı. Zoom'da canlı ders esnasında işlemci sıcaklığım 70 derecelere kadar çıkıyor diye. Bugün benim başıma geldi aynısı. Şu an dersteyim ve işlemci sıcaklığı 75 dereceyi buluyor. Oyun oynarken bu kadar ısınmıyor, neden derste bu kadar ısınıyor? Ara sıra 74-73-72 oluyor, 68'e kadar düşüp tekrar fırlıyor. Normalde 45 dereceyi geçmezdi.

Eki Görüntüle 818146
İşlemcin ne?

Ryzen 5 3600. Her sabah derse girerim, ilk kez bu kadar yüksek değerlerde görüyorum.
Sistem havadan airdrop eşliğinde geliyor.
Nasıl yani, anlayamadım?
Soğutucunu kontrol et.
Kendi stok fanı ile kullanıyorum. Dediğim gibi, yüksek grafikli oyunlarda bile 75 dereceyi görmemiştim. Stok soğutucusu artık yetersiz mi kalıyor?
Güç tasarrufunda kullan.
Hocam tasarruf moduna nasıl alacağım?

Geri
Yukarı