İşlemci 98 derece oluyor

Termal macunların iletim katsayıları vardır. Birimi (W/m-K)'dır. Benim şu an kullandığım modelin 11 birimlik bir değeri var. Bu bir katsayı olduğu için değerler arasında parabolik bir fark var. Buna dikkat ederek bütçene uygun bir model tercih edebilirsin.
Önemli olan sadece bu değer değildir. Marka ürün olmasına dikkat edin. Kalitesiz şeyler işlemcinize de zarar verir bir hayrını göremezsiniz. Özellikle çok pahalı olmadığı sürece silikon macunlardan uzak durun.

Termal macunların iletim katsayıları vardır. Birimi (W/m-K)'dır. Benim şu an kullandığım modelin 11 birimlik bir değeri var. Bu bir katsayı olduğu için değerler arasında parabolik bir fark var. Buna dikkat ederek bütçene uygun bir model tercih edebilir
Sistem soğutma ilkesini kapatmış olabilirsiniz. Bu çok tehlikeli. İşlemciniz aşırı ısındığında bilgisayar kendini kapatmazsa işlemcideki transitörler ölebilir. Açmak için Başlat tuşu>Denetim Masası>Donanım ve Ses>Güç Seçenekleri>hangi plan tercih edilmiş ise yanında bulunan Plan Ayarlarını Değiştir>Gelişmiş güç ayarlarını değiştir>İşlemci güç yönetimi>Sistem soğutma ilkesi'ni etkin konuma getirin.
Baktım etkin hala, Cooler Master Htk-002 bu modeli iyi mi cevap alamadım ama :)
Bu videodan sonra çok az bekledim 47 dereceye falan düştü
Video gitmemiş galiba neyse işte Chrome açıkken 52 derece falan

Son düzenleme:
Bu videodan sonra çok az bekledim 47 dereceye falan düştü
Video gitmemiş galiba neyse işte Chrome açıkken 52 derece falan
Gördüğüm kadarıyla termal iletkenlik katsayısı (daha önce bahsettiğim) çok düşük. Benim bulduğum sitelerde 8/1000 olarak gözüküyor (aşırı düşük). Uygun fiyatlı bir şey arıyorsan bu ürünü öneririm. Eğer bütçeni arttırabilirsen kesinlikle benim modelimi tavsiye ederim. Bir tüpü ile 4 kez kullanabiliyor.

Gördüğüm kadarıyla termal iletkenlik katsayısı (daha önce bahsettiğim) çok düşük. Benim bulduğum sitelerde 8/1000 olarak gözüküyor (aşırı düşük). Uygun fiyatlı bir şey arıyorsan bu ürünü öneririm. Eğer bütçeni arttırabilirsen kesinlikle benim modelimi tavsiye ederim. Bir tüpü ile 4 kez kullanabiliyor.
Bu biraz aşıyor beni, hem sorun termal macun değilse termal macuna bu kadar para vermek istemem

Bu biraz aşıyor beni, hem sorun termal macun değilse termal macuna bu kadar para vermek istemem
O zaman attığın ürünün incelemelerine bakmanı tavsiye ederim, belki benim incelediğim satış sitelerinde değerler yanlış girilmiştir. Cooler Master olduğu için kaliteli bir ürün olacağına inanıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20201228_134258.jpg
    IMG_20201228_134258.jpg
    127,4 KB · Görüntüleme: 33

Yeni konular

Geri
Yukarı