Zoom yüksek CPU kullanımı

cokl

Centipat
Yer
Bilgisayar
Daha fazla  
Arkadaşlar, Zoom'un istatistiklerinde CPU kullanımı Zoom'un CPU kullanımı en az %40 oluyor. O da çok nadir çoğu zaman %72 oluyor en az, CPU'nun toplam kullanımı ise neredeyse her zaman %100 gözüküyor. Mesela Zoom'u açıp aynı anda bir resim açtığımda PC çok kasıyor. Ekran paylaşımı açıp çok dandik bir 3D oyunu oynadığımda da çok kasıyor. Oyun 512 MB RAM'de, Pentium 4'te bile çalışıyor. Ama ekran paylaşımı ve Zoom açık olduğunda çok kasıyor, Zoom'un CPU kullanımı yüzünden. Ne yapmalıyım? Neden bu sorun gerçekleşiyor?
İşlemci: Pentium Dual Core E5700.
İnternetim 13Mbps download 6 Mbps upload.
Zoom'un yeni sürümünü yükleyince oldu bu sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zoom %72 kullanıyor diyorum, Zoom kullanıyor yani.

Siz okumuyor musunuz :/ Zoom kullanıyor. Zoom mu virüs diyeceksin :/ RAM 2 GB, ama 4 GB daha sipariş ettim 6 GB yapacağım. RAM almak CPU'nun yükünü azaltır mı?

3.00 GHz 2 çekirdek.

Eski sürümü bulamadım işte link verir misiniz?

Kameramı kullanmıyorum neredeyse. Ben Windows 7'de değilim 8.1'deyim.

6 GB RAM olunca % kullanımı %50 kadar düşebilir. Tabii daha da düşebilir.

Son düzenleme:
Ders görüyorsan güncel Zoom ile girebiliyorsun
Güncel Zoom'a yükseltince CPU kullanımı yükseldi zaten, belirtmiştim bunu aslında.. Zaten program açmayınca sorun yok ama ekran paylaşımı ile oyun açtığımda(daha önce de belirttim dandik bir oyun) kasıyor. Arkadaşımla 2 kişi olsak da..
İşlemcinizi ve raminizi yükseltin düzelecektir
RAM'i yükseltme imkanım oldu dün sipariş ettim 4GB. Yani 2+4 toplam 6GB RAM'im olacak.
İşlemciyi yükseltemem, anakartım i3 bile desteklemiyor. Ha bi de i3 bile çok pahalı, biliyorsun :)
Tamam sorunu çözdüm, yardımlarınız için teşekkürler. Sorun kamera açtığımdanmış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı