Zoom'dan açılan canlı derslere katılmak zorunlu mu?

ughilus

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 9. sınıf öğrencisiyim ve okulum devlet okulu fakat okul öğretmenlerim Zoom adlı uygulamadan canlı ders açacaklarını söylüyorlar, ben de bu derslere katılmazsam ne olacağını merak ediyorum. Sonuçta devlet okulu EBA TV var. Düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversite için okuldan okula değişen bir şey. Ama lisede öyle bir şey olmaması gerekiyor. Zoom resmi değil. MEB Zoom kullanılacak demedi. İnisiyatife bıraktığını da sanmıyorum. Tavsiyem internetim yok demen. Ya da okulun bulunduğu ilçedeki Milli Eğitim Müdürlüğünü arayıp durumu bildir. Bundan önce hocaya ben katılmak istemiyorum, böyle bir zorlamada bulunamazsın diye de belirtsen hocayla arandaki ilişki açısından daha iyi olur.

Katılmazsan sıkıntı olmaz, sonuçta resmi bir iş değil. Dersten de katılmadı vesaire diye puan kıramazlar. Derslerden geri kalabilirsin ancak okul açılınca zaten Milli Eğitim Müdürlüğü derslerin kaldığı yerden başlamasını tercih edecek büyük ihtimalle. Yani tekrar işlersiniz, sıkıntı olmaz. Hocalar bu konuları "Canlı yayında işledik, anlatmayacağım." diye geçiştiremez, hakları yok. Resmi açıklama gelirse maalesef uymak zorundasın. Ama olmaz diye düşünüyorum çünkü internet erişimi olmayan da bir sürü insan var. Ama katılabiliyorsan katıl. Ne kaybedersin ki?

Hocan sizin için ilave ders açıyor, katılmaman burada yazmadığın bir durum yoksa mantıklı değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı