Zorbalığa uğrarken ne yapılmalı?

Öğretmeninize, müdür yardımcısına şikayet edin?

Bizim sınıftan biri var vurdum duymaz müdürede gitsen adama fayda etmiyor en son üstüne gittim anca başka türlü kurtulamadım.

Karşınızdaki insanı kendinizden güçlü hissettiğiniz zaman özgüveninizi ve ego seviyenizi o kişiye karşı düşürmeyin. Duruşunuz, konuşmanız, hal ve hareketlerin karşındaki kişiye etki gösterecektir. Ego seviyeni karşındaki kişiden 1 tık üstte tut ki sana ezik gözüyle bakmasın. Bunu diyorum çünkü ergenlik dönemindeki insanların tümünün beyni aynı çalışıyor. Bir daha zorbalığa uğradığın zaman “seni alttan alıyorum zorlama bence” gibi cümleler kurarak karşındakinin istediği cevabı verirsin. Eğer ki “hayırdır kardeşim iyi misin? Bir derdin varsa çözelim bu kadar sinirli olma” gibi cümleler kur yumuşat. Psikolojik taktik bu. Ben biraz komik örnek vermiş olabilirim ama aklıma direk bu klişe sözler geldi. :D siz umarım beni anlamışınızdır.

Çözüm basit, o zorbalığa uğrarken sen de zorbaların arasına katılıp ez. Tohumuna para mı saydın?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sen ne kadar zekisin ya. Peki o çocukların hedef değiştirip bizimkiyle dalga geçmeyeceği ne malum ?

Yat 50 şınav :D şaka maka ailenize veya hocalarınza bahsetmediyseniz bu durumdan bahsedin zaten şahit olan arkadaşlarınızda var. Bu arada cidden Gym'e gitmeyi ve bulk yapmayı düşünebilirsiniz.

Medeni bir şekilde yetkili mercilere başvurmanız en sağlıklı çözüm olacaktır. Hayatım boyunca hiç dövüşmedim ve bu tür sorunları genelde bu yöntemle çözdüğüm için başım hiç belaya girmedi. Ayrıca şiddeti şiddet ile çözmeye çalışırsanız ikinizde disiplin yersiniz ve muhtemelen ikiniz de zarar göreceksiniz. İlkel olmaya lüzum yok.

Sınıfta bir çocuk var, onunla dalga geçiyorlar, herkes gülüyor. Ben de kısa ve zayıf birisiyim, ben gülünce hep bana sataşıyor, tek bana gücü yetiyor çünkü. Diğer arkadaşlarım ise beni koruyor, sadece gücün bana yetiyor diyorum, yine vuruyor. İlk günlerde iyi arkadaştık şimdi ise hep bana zorbalık yapıyor. Geçen gün kalemini yanlışlıkla düşürdüm sonra dedi ki al yerden dedi, ben de almadım. Sonra ensemi tuttu sıktı, tırnaklarını geçirdi bayağı canım acıdı. Artık canımı sıkmaya başladı o çocuk. Sizce ne yapmalıyım? Yanımda oturuyor.
Fitnessa git 👍

Yanından ayrıl başka bir yere geç bence sana kötü davranıyorsa herkes gibi toplanıp döv diyebilirdim ama boşa gençliğni yakma ben yaptım boş yere tutanak yedim devlet memuru ve polis olamıyorum aşırı kötü bir şey.

Okuldan kacmadan 6 tane tutanak yedim, hayatim hala duzgun :D tek o da degil sinif Yuzu'nden kac kere disipline ugradim :D

Geri
Yukarı