Zorunlu askerlik kaldırılmalı mı?

Zorunlu askerlik kaldırılmalı mı?

• Kaldırılmalıdır.

Oy: 456 63,1%
  • Kaldırılmamalıdır.

Oy: 201 27,8%
  • Kararsızım.

Oy: 66 9,1%

• Oy verenlerin toplamı
    723
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence zorunlu askerlik 4 yıllık bölüm mezunları ve tıp için isteğe bağlı bırakılmalı. Tabii bu benim şahsi fikrimdir.

Bence zorunlu askerlik 4 yıllık bölüm mezunları ve tıp için isteğe bağlı bırakılmalı. Tabii bu benim şahsi fikrimdir.
Herkesi AÖF öğrencisi yapacak olay. 2018'de 15.000 TL'ye bedelli yapabilmek için gariban diyeceğiniz adamlar bile Tofaş'ını sattı. Kredi çekti. Kimse boş vatanseverlik yapmasın.

Gerçekçi olmanız gerek. Birincisi biz çok gelişmiş bir ülke değiliz. İkincisi bulunduğumuz coğrafi bölge sıkıntılı. Üçüncüsü terör örgütlerinin içindeyiz.
Burada kişi kendi refahını düşünürek ya ben gitmek istemiyorum zorla olmamalı derken, göz önüne alması gereken çok şey vardır. Ben bu konuyu bir komutanımla konuşmuştum aynı şekil zorunlu askerliğin gereksiz olduğunu savunuyordum. Lakin uzun bir muhabbet sonrası karşımdakinin düşüncesini haklı buldum.

İyiyde senin ABD bizim bir kıta uzağımızda 2. Yunan'ları profesyonel askerler yenmeye yeter ermenileride zaten bize savaşırlarsa sınırlarına gönderirsek Ruslar müdahale etmez ama onların topraklarını işgal edersek Ruslar o zaman mahveder aslında direnecek gücümüz olsa bile Rus'lara atom bombasıyla mahveder bizi abartmayın lütfen ayrıca birisi askerlikten soğutma cezası olduğunu söylemiş gülüyorum polis açın kapıyı(!) polisin işi gücü yok gidip bir forumda yazan kişileri hapse atamaz daha fazla açıklamaya gerek yok.

Herkesi AÖF öğrencisi yapacak olay. 2018'de 15.000 TL'ye bedelli yapabilmek için gariban diyeceğiniz adamlar bile Tofaş'ını sattı. Kredi çekti. Kimse boş vatanseverlik yapmasın.
AÖF'yi düşünmemiştim ama bence de AÖF mezunlarına 2-4 yıllık fark etmeksizin zorunlu olmalı. Ancak 4 yıllık ya da tıp bitiren ve sonrasında işe girip çalışarak kendini geliştirmesi gereken insanlar (mesela bilgisayar ya da yazılım mühendisleri). Askeriyede patates soyuyor. Bu adamları 6 ay boyunca teknolojiden uzak tutup rakipleri kendini geliştirirken onlara engel olmaya, kendini geliştirme şevkini öldürmeye ne gerek var? O yüzden böyle diyorum. Bu benim şahsi fikrim.

Evet kaldırılmalı bunun yerine gönüllü askerlik gelebilir bu işi isteyerek yapan birisi zorunlu askerlik yapan birisine karşı daha iyi yapacağından eminim.

Kaldırılmalı.

Yurt dışın da askerlik zorunlu değil ama gidersen devlet güzel bir ödeme yapıyor askerlik görevi için bence de kaldırılmalı işler yürür diye düşünüyorum. Ah ah 15 ay neler gördük.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı